kamera samochodowa FHD+FHD z ekranem dotykowym 3.5" IPS, inteligentnym trybem parkingowym, wykrywaniem ruchu, GPS i bazą fotoradarów

FineVu GX5000

Wysokiej jakości bogato wyposażony wideorejestrator samochodowy wyższej klasy, wyposażony w bardzo komfortowy wyświetlacz LCD 3.5″ z dotykową matrycą IPS o wysokiej rozdzielczości, dwie kamery Full HD (przednia z wysokiej klasy sensorem optycznym Sony Starvis 2,13 Mpx z HDR) oraz oddzielną antenę GPS, która umożliwia swobodny wybór miejsca montażu rejestratora w przypadku metalizowanej szyby blokującej sygnał GPS. Rejestrator ma informator o fotoradarach i kamerach kontroli średniej prędkości, systemy wspomagania jazdy ADAS PLUS, asystenta ustawiania kąta pochylenia kamery oraz innowacyjną technologię zapisu „Format Free”, która nie wymaga okresowego formatowania karty pamięci. Obraz wideo jest ciągle buforowany w pamięci, dzięki czemu nagrania zdarzeń (np. stłuczka) obejmują czas 10 sekund przed wystąpieniem zdarzenia i 10 sekund po nim. Tryb nagrywania „Smart Time Lapse x2” znacznie oszczędza miejsce na karcie i umożliwia zapisanie 2 razy więcej czasu rzeczywistego w porównaniu ze standardowym nagrywaniem. Model GX5000 ma także profesjonalny i energooszczędny tryb parkingowy z układami ochrony akumulatora pojazdu przed rozładowaniem (także w pojazdach z napędem hybrydowym) wraz z technologią sztucznej inteligencji (Ai), która rozpoznaje charakterystykę wstrząsów, uczy się nowych, pomija fałszywe i wyświetla na ekranie ilość zdarzeń oraz elementy nadwozia pojazdu, które zostały uderzone podczas ostatniego postoju, a także wiele innych funkcji.

Kamera samochodowa FineVu GX5000 została opracowana i wyprodukowana przez jednego z największych producentów z branży automotive IT – firmę FineDigital Inc./FineVu z Korei Południowej. Nie od dziś wiadomo, że koreańskie wideorejestratory to światowa czołówka w tej branży. Szczególnie te, które są od podstaw projektowane i produkowane samodzielnie przez daną markę pod własną nazwą, a nie zamawiane u innych producentów z jedynie dodanym własnym logo. FineVu produkuje wideorejestratory we własnej fabryce. Dzięki temu firma ma pełną kontrolę nad jakością, poczynając od etapu projektowania, poprzez produkcję i kończąc na finalnym testowaniu oraz posprzedażnej obsłudze serwisowej. Nie inaczej jest z FineVu GX5000. Bez dwóch zdań, to jeden z najlepiej działających, dobrze wyposażonych i najmniej awaryjnych markowych rejestratorów FHD+FHD z dotykowym ekranem LCD, jakie są dostępne na rynku w podobnej cenie. Pomimo sporej ilości funkcji, część z nich działa automatycznie i nie wymaga dodatkowej obsługi. Przejrzysty oraz intuicyjnie prosty w obsłudze interfejs graficzny (menu) zapewnia komfortową zmianę najbardziej przydatnych opcji i ustawień urządzenia. Nawet mało doświadczony użytkownik będzie mógł sprawnie korzystać z GX5000 już po kilku minutach od pierwszego włączenia. FineVu GX5000 zadowoli również tych użytkowników, którzy szczególnie cenią sobie szybką i łatwą obsługę, bez konieczności podłączania rejestratora do telefonu i korzystania z aplikacji Wi-Fi. Jest to także najlepszy wybór dla kierowców, którzy podczas jazdy lubią widzieć na ekranie obraz na żywo oraz informacje asystenta pasa ruchu, aktualną prędkość, czas, napięcie akumulatora lub graficzne ostrzeżenia o fotoradarach. W zestawie jest kompletne wyposażenie wraz z kartą pamięci 32GB o podwyższonej żywotności (Endurance). Nie trzeba kupować żadnych dodatkowych kabli, ani zewnętrznych modułów zasilających dla trybu parkingowego. FineVu GX5000 ma to wszystko w standardowym wyposażeniu.

Wideorejestrator-FineVu-GX5000

Cena promocyjna:

1299 zł   1199 zł

Play Video about FineVu-GX5000-wideorejestrator

Prezentacja funkcji na przykładzie podobnego modelu X500 (na inny rynek).

Play Video about FineVu-X500-wideorejestrator

Więcej filmów znajduje się w kategorii menu – WIDEO.

FineVu GX5000

PRZÓD i TYŁ FULL HD   |  CZUJNIK OPT. SONY STARVIS 2.13 Mpx   |   EKRAN DOTYKOWY Z MATRYCĄ IPS   |  GPS   |   INFORMOWANIE O FOTORADARACH   |   2 x WYŻSZA EFEKTYWNOŚĆ ZAPISU   |   HDR   |   AUTO NIGHT VISION   |   ASYSTENT ADAS PLUS   |   SZYBKI 2-RDZENIOWY PROCESOR   |   ASYSTENT KĄTA MONTAŻU   |   PROFESJONALNY TRYB PARKINGOWY ZE SZTUCZNĄ INTELIGENCJĄ   |   OCHRONA AKUMULATORA HYBRID   |   POWER SAVING – NISKI POBÓR PRĄDU

FineVu-GX5000-wideorejestrator-premium
FineVu-GX5000-wideorejestrator-samochodowy

NAGRANIA WYSOKIEJ JAKOŚCI "FULL HD" Z PRZODU I Z TYŁU

FineVu GX5000 jest 2-kanałowym wideorejestratorem wyposażonym w dwie kamery, który może nagrywać jednocześnie obraz z przodu i z tyłu samochodu. Obie kamery umożliwiają nagrywanie filmów o rozdzielczości Full HD 1920x1080px / 30 klatek na sekundę. Rozdzielczość Full HD zapewnia bardzo dobrą jakość wideo nawet w niekorzystnych warunkach. FineVu GX5000 zawsze nagra czytelny obraz każdego zdarzenia podczas jazdy i parkowania.

PRZEDNIA KAMERA Full HD

FineVu-GX5000-kamera-przednia-FHD
FineVu-GX5000-kamera-przednia

TYLNA KAMERA Full HD

FineVu-GX5000-kamera-tylna

* Prezentowane zdjęcia są po kompresji i mogą mieć zmienioną rozdzielczość. Jakość obrazu wideo może się różnić w zależności od warunków oświetleniowych, kąta montażu kamery, poziomu i koloru przyciemnienia szyby, oraz ilości odbić i refleksów świetlnych występujących na szybie pojazdu. W celu ochrony prywatności twarze osób oraz fragmenty tablic rejestracyjnych zostały celowo zamazane.

JAŚNIEJSZY I WYRAŹNIEJSZY OBRAZ W NOCY

Szczegółowość i czytelność obrazu zapisywanego przez wideorejestratory zależy przede wszystkim od jakości zastosowanego czujnika optycznego. FineVu GX5000 wyposażono w czujnik optyczny SONY STARVIS 2.13 Mpx IMX291, który jest jednym z najlepszych czujników przeznaczonych do nagrywania w rozdzielczości Full HD w dzień i w nocy, jakie są stosowane w samochodowych rejestratorach wyższej klasy. Czujnik optyczny SONY STARVIS IMX291 zapewnia znacznie jaśniejszy i wyraźniejszy obraz w nocy, nawet przy słabym oświetleniu zewnętrznym.

FineVu-GX5000-sony-starvis

* Czujnik optyczny SONY STARVIS jest zastosowany w przedniej kamerze.

* Jakość nagrań może się różnić w zależności od warunków oświetleniowych, kąta montażu kamery oraz ilości odbić i refleksów świetlnych występujących na szybie samochodu. W celu ochrony danych, fragmenty niektórych tablic rejestracyjnych zostały celowo rozmazane lub zasłonięte mozaiką.

WYSOKA ROZDZIELCZOŚĆ, WYGODNA OBSŁUGA I WYRAŹNY OBRAZ POD KAŻDYM KĄTEM

Wideorejestrator FineVu GX5000 posiada wyświetlacz LCD z matrycą IPS o przekątnej 3.5 cala oraz interfejs obsługi, który pozwala wygodnie przeglądać nagrane filmy bezpośrednio na ekranie rejestratora i komfortowo obsługiwać urządzenie. Wysoka rozdzielczość ekranu IPS (800x480px) zapewnia wyświetlanie wyraźnego i ostrego obrazu Full HD pod dowolnym kątem oglądania. Szeroki ekran dotykowy jest bardzo wygodny w użytkowaniu. Umożliwia natychmiastowe odtwarzanie zapisanych plików wideo oraz wyświetlanie komunikatów z bazy fotoradarów i asystenta ADAS PLUS. Równie prosto i szybko można przełączać widok pomiędzy obrazem z przedniej i tylnej kamery. Wystarczy tylko jedno dotknięcie ekranu w dowolnym miejscu. Przejrzysty oraz intuicyjnie prosty w obsłudze interfejs graficzny zapewnia komfortową zmianę funkcji i ustawień urządzenia. Nawet mało doświadczony użytkownik będzie mógł sprawnie korzystać z FineVu GX5000 już od pierwszego włączenia. Jest to idealne urządzenie dla tych kierowców, którzy lubią mieć w swoim rejestratorze wysokiej jakości czytelny wyświetlacz z prostą obsługą bez konieczności używania smartfona. Ekran daje również mentalną pewność, że rejestrator jest włączony oraz, że zawsze nagrywa pod prawidłowo ustawionym kątem pochylenia.

FineVu-GX5000-ekran-IPS

* Wyświetlacz może być ciągle załączony lub automatycznie całkowicie wygaszany po 60 sekundach, albo pracować z wyświetlaną prędkością, datą i  czasem na ciemnym tle. Może również pracować w trybie pełnoekranowym z ukrytym dolnym menu. Jasność ekranu może być regulowana ręcznie lub automatycznie, zależnie od poziomu oświetlenia zewnętrznego.

* Dostęp do ekranu, menu ustawień i zapisanych plików można zablokować kodem PIN.

* Po dotknięciu zielonej ikony GPS z wyświetlaną prędkością jazdy nastąpi przełączenie na wyświetlanie w tym miejscu aktualnego napięcia w instalacji samochodu. 

OGLĄDAJ WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW W CZASIE RZECZYWISTYM PODCZAS JAZDY

Czy chcesz bliżej przyglądać się aktualnej sytuacji na drodze korzystając z ekranu wideorejestratora FineVu GX5000? Ustaw w menu tryb powiększenia ZOOM. Funkcja „Zoom” wyświetla na ekranie większy obraz na żywo, ale nie zmienia jego rozmiaru w nagraniach. Oddzielnie wspiera widok z przedniej i tylnej kamery, ułatwiając wyraźniejsze uchwycenie otaczającego środowiska w czasie rzeczywistym (np. lepsza czytelność tablic rejestracyjnych). Jeśli chcesz oglądać sytuację na drodze z tyłu samochodu z takim samym widokiem, jaki masz w lusterku wstecznym, to w menu rejestratora zmień dla tylnej kamery kierunek wyświetlania obrazu w płaszczyźnie poziomej (menu FineVu Settings -> Rear Camera -> Flip Horizontal).

FineVu-GX5000-tryb-zoom

* Niezależnie od trybu i stopnia powiększenia obrazu na wyświetlaczu, film zostanie zapisany na karcie pamięci w oryginalnym widoku i rozmiarze.

NIEZAWODNY MONITORING NA PARKINGU Z ZAAWANSOWANYMI FUNKCJAMI

Rejestrator FineVu GX5000 został wyposażony w najbardziej rozbudowany i zaawansowany technicznie tryb parkingowy z technologią sztucznej inteligencji (Ai), który współpracuje z dwoma czujnikami ruchu (przód i tył) oraz trójosiowym akcelerometrem (G-sensor) wykrywającym wstrząsy, uderzenia i przeciążenia. Zaawansowane opcje umożliwiają używanie go jako bardzo skutecznego urządzenia monitorującego samochód na parkingu lub podczas nocnego postoju, które będzie wykonywać nagrania potwierdzające wandalizm, stłuczki lub próbę kradzieży wyposażenia. Dostarczony w zestawie 3-przewodowy kabel zasilający do stałego podłączenia zasilania umożliwia automatyczne załączanie i wyłączanie trybu Parking po wyłączeniu/załączeniu stacyjki pojazdu. Nagrywanie 20-sekundowych filmów jest uruchamiane po każdym wykryciu wstrząsu nadwozia lub ruchu w obiektywach obu kamer (w trybie Motion). Obraz jest wstępnie buforowany w pamięci urządzenia, dzięki czemu na karcie pamięci można zapisać więcej ważnych informacji dowodowych, które mogły mieć miejsce bezpośrednio przed zdarzeniem (np. sytuacja w pobliżu auta poprzedzająca stłuczkę). Pliki wideo nagrane w tym trybie obejmują czas 10 sekund „w tył” przed wystąpieniem zdarzenia, oraz 10 sekund po nim i są przechowywane na karcie pamięci w oddzielnym folderze, aby nie zostały szybko utracone przez nadpisanie nowymi nagraniami. Użytkownik ma wiele opcji umożliwiających indywidualne skonfigurowanie trybu Parking. Można załączyć/wyłączyć czujnik ruchu, ustawić czułość czujnika wstrząsu i czujnika ruchu (oddzielnie przód i tył), włączyć/wyłączyć ostrzegawczą diodę LED oraz wybrać jeden z trzech sposobów nagrywania: tryb POWER SAVING bez czujnika ruchu, ale za to minimalnym poborem prądu (ok. 8 mA), który nie rozładuje akumulatora nawet przez kilka tygodni „czuwania” rejestratora na parkingu, tryb MOTION zapisujący plik wideo po każdym zadziałaniu czujnika ruchu lub wstrząsu, oraz specjalny tryb SMATR TIME LAPSE nagrywający ze zmienną płynnością, który na tej samej karcie pamięci jest w stanie utrwalić ponad 2 razy więcej czasu rzeczywistego w porównaniu ze standardowym nagrywaniem, zachowując przy tym normalną jakość i płynność 30 kl./s nagrań dokumentujących zdarzenia. Można także określić czas działania trybu parkingowego oraz ustawić graniczne napięcie w instalacji samochodu, poniżej którego rejestrator wyłączy się, aby chronić akumulator pojazdu przed głębokim rozładowaniem. Podczas uruchamiania samochodu rejestrator FineVu GX5000 poinformuje użytkownika głosowo i wizualnie o ilości oraz rodzaju zdarzeń, które zostały nagrane podczas ostatniego parkowania, a system AI Damage Detection pokaże na ekranie, który obszar nadwodzia pojazdu został uderzony, jeśli takie zdarzenie zostało wykryte przez czujnik wstrząsu.

FineVu-GX5000-tryb-parkingowy

OSZCZĘDZANIE ENERGII PODCZAS DŁUGIEGO PARKOWANIA

POWER SAVING to jedna z kilku metod działania trybu parkingowego, w jakie jest wyposażony rejestrator FineVu GX5000. Ta energooszczędna opcja charakteryzuje się bardzo niskim poborem prądu z akumulatora pojazdu podczas czuwania rejestratora w trybie Parking. Natychmiast po wyłączeniu zapłonu pojazdu aktywowany jest na 60 sekund standardowy tryb parkingowy z wykrywaniem wstrząsu i ruchu. Po minucie, rejestrator przechodzi w energooszczędny tryb Power Saving, który w stanie czuwania zasila tylko czujnik wstrząsowo-przeciążeniowy (G-sensor). Czujniki ruchu oraz inne układy i funkcje rejestratora są wyłączone, dzięki czemu pobór prądu podczas parkowania spada do ok. 8 mA. Jeśli G-sensor wykryje wstrząs lub uderzenie w nadwozie pojazdu, wówczas rejestrator „wybudza się” ze stanu czuwania i rozpoczyna nagrywanie tego zdarzenia przez obie kamery. Czas nagrania każdego zdarzenia wynosi 20 sekund od zadziałania G-sensora. Równolegle w tym samym czasie, przez kolejne 60 sekund jest dodatkowo aktywne wykrywanie oraz nagrywanie ruchu z przodu i z tyłu pojazdu, po czym rejestrator ponownie przechodzi w stan czuwania z niskim poborem mocy. Dzięki opcji Power Saving, wideorejestrator FineVu GX5000 może czuwać nawet przez kilka tygodni w stanie gotowości do nagrywania stłuczek na parkingu (*). 

FineVu-GX5000-power-saving-parking-mode

* Czasy podano w oparciu o podłączenie GX5000 akumulatora pomocniczego o pojemności 16000 mAh. Czas gotowości do nagrywania może się różnić w zależności od rzeczywistych warunków pracy, temperatury, częstotliwości nagrywania (występowania wstrząsów) i innych zmiennych parametrów.

* Czas gotowości do nagrywania w trybie parkowania może być jeszcze dłuższy z dodatkowym akumulatorem o większej pojemności.

* Jeśli w menu jest włączona funkcja „Power Saving”, dioda bezpieczeństwa LED wyłącza się w ciągu 1 minuty po aktywacji trybu parkowania. Przy tym ustawieniu istnieją ograniczenia dotyczące działania niektórych funkcji trybu parkingowego, takich jak „Ai Damage Detection” oraz wykrywanie ruchu.

WYKRYWANIE RZECZYWISTEGO OBSZARU UDERZEŃ W SAMOCHÓD PODCZAS PARKOWANIA

AI DAMAGE DETECTION 2.0 to innowacyjna funkcja trybu parkingowego, która korzysta z technologii uczenia maszynowego (sztuczna inteligencja – Ai). Dzięki niej, rejestrator FineVu GX5000 może rozpoznawać charakter niektórych wstrząsów oraz informować, który obszar samochodu został uderzony podczas parkowania. System rozróżnia 8 kierunków (obszarów) uderzeń w nadwozie oraz 3 poziomy ich siły. Ai Damage Detection ma w swej pamięci ponad 3 miliony różnych eksperymentalnych próbek wstrząsów, wibracji i uderzeń o różnych charakterystykach, które są porównywane z uderzeniami wykrytymi podczas parkowania. Ponadto, system uczy się nowych, regularnie występujących zdarzeń o podobnym charakterze. Dzięki temu, możliwe jest odróżnienie uderzeń, które mogły powstać w wyniku realnej stłuczki lub innego uszkodzenia nadwozia pojazdu od pozostałych lub często powtarzających się drgań eksploatacyjnych (np. przy zamykania drzwi), które również zostaną nagrane, ale będą pominięte w komunikacie dla kierowcy, jako mniej ważne. Po uruchomieniu silnika, na ekranie LCD zostanie wyświetlona informacją o ilości ważniejszych zdarzeń/uderzeń (Event) wykrytych podczas ostatniego parkowania, oraz grafika z zaznaczonym obszarem nadwozia pojazdu, który mógł zostać uderzony. Dotykając ekranu można przejść do zapisanych nagrań wideo, aby sprawdzić przyczynę ostatnich uruchomień czujnika wykrywającego uderzenia. 

FineVu-GX5000-ai-damage-detection

* Jeśli obszary uderzeń nie mogą zostać wykryte przez system, ekran powiadomień może być niewidoczny lub może zostać wyświetlona ikona z czerwonym trójkątem ostrzegawczym.
* Nie będzie osobnych powiadomień informujących o wstrząsach eksploatacyjnych lub innych mniej ważnych zdarzeniach, których wzorce znajdują się w pamięci urządzenia.
* Komunikaty mogą zawierać błędy, w zależności od miejsca i warunków użytkowania.
* Ta funkcja może nie działać, jeśli w trybie parkowania ustawiony jest tryb oszczędzania energii (Power Saving). 
* Charakterystyka wstrząsów podczas uderzania ręką w rejestrator lub przy jego potrząsaniu może różnić się od charakterystyki wstrząsów podczas uszkodzenia nadwozia pojazdu.
* Akcelerometr (czujnik G) mierzy przyspieszenie i opóźnienie w trzech osiach: X, Y, Z.

NIE OBAWIAJ SIĘ ROZŁADOWANIA AKUMULATORA PODCZAS PARKOWANIA

Jeśli podczas postoju z włączonym trybem parkingowym napięcie akumulatora w Twoim samochodzie spadnie poniżej ustawionej w rejestratorze wartości napięcia, FineVu GX5000 automatycznie wykryje ten spadek i odetnie własne zasilanie (rejestrator wyłączy się), aby chronić akumulator Twojego samochodu przed głębokim rozładowaniem. Wartość napięcia akumulatora, poniżej którego nastąpi wyłączenie rejestratora można ustawić w zakresie 11.6-12.2V dla samochodów z instalacją 12V oraz w zakresie 23.2-24.4V dla pojazdów z instalacją 24V. Wideorejestrator FineVu GX5000, jako jeden z nielicznych na rynku, posiada także trzeci zakres ustawiania napięcia wyłączenia 12.8-13.4V, który jest przeznaczony dla samochodów z napędem hybrydowym o podwyższonym napięciu i z systemem ISG (Idle Stop & GO). Istnieje również opcja Auxiliary Battery (11V), stosowana w przypadku zasilania rejestratora z oddzielnego akumulatora lub powerbanku. Niezależnie od tego, jest możliwość ograniczenia  czasu działania trybu parkingowego w zakresie 3-48 godzin, po upływie którego rejestrator wyłączy się. Można również wybrać energooszczędny tryb parkingowy Power Saving o bardzo małym poborze prądu z akumulatora pojazdu (ok. 8 mA).

FineVu-GX5000-ochrona-akumulatora

* Dla samochodów z napędem hybrydowym dostępna jest oddzielna opcja HYBRID umożliwiająca ustawienie progu napięcia wyłączenia rejestratora w zakresie 12,8-13,4V. 

* W przypadku używania samochodu z systemem ISG (Idle Stop & Go), rekomendowane jest ustawienie progu napięcia wyłączenia rejestratora jak dla pojazdów hybrydowych.

KONTOLUJ PRĘDKOŚĆ I LOKALIZACJĘ POJAZDU DZIĘKI GPS

Zmierz precyzyjnie prędkość i sprawdź lokalizację oraz godziny jazdy swojego pojazdu za pomocą niewielkiego dołączanego odbiornika GPS. Dzięki oddzielnej antenie GPS masz dużo więcej swobody podczas montażu wideorejestratora FineVu GX5000 na przedniej szybie niż w przypadku anteny wbudowanej w rejestratorze lub jego uchwycie. Nie musisz się martwić, że w najlepszym miejscu dla nagrywania obrazu nie będzie dobrego odbioru sygnału GPS z powodu metalizowanej, albo podgrzewanej przedniej szyby, które tłumią sygnał. Po prostu zamocuj rejestrator tam, gdzie jest najlepszy widok kamery na drogę, a antenę GPS przyklej w innym miejscu, w którym będzie zagwarantowany najlepszy odbiór sygnału z satelitów.

FineVu-GX5000-GPS

AKTUALIZOWANA BAZA FOTORADARÓW I KAMER KONTROLI DROGOWEJ

Informator GPS o fotoradarach i kamerach drogowych to wbudowany asystent generujący powiadomienia (głos i ekran) o lokalizacji stref oraz urządzeń kontroli prędkości takich jak, stacjonarne fotoradary, kamery kontrolujące przejazd na czerwonym świetle, kamery odcinkowego pomiaru średniej prędkości, a także strefy, na terenie których można często spotkać mobilny patrol policji z przenośnym sprzętem do pomiaru prędkości. Zawsze możesz cieszyć się bezpieczną jazdą, korzystając z bezpłatnie aktualizowanej co kwartał bazy danych z lokalizacją urządzeń i miejsc kontroli drogowej.

FineVu-GX5000-fotoradary

* Ta funkcja działa tylko, gdy jest odbierany sygnał GPS. Baza fotoradarów i kamer drogowych jest aktualizowana kwartalnie. Po nawiązaniu połączenia rejestratora z aplikacją smartfona FineVu Wi-Fi, wyskakujące okno z komunikatem poinformuje użytkownika o dostępnej nowej wersji bazy danych.
* Funkcja powiadomień o fotoradarach nie jest obsługiwana we wszystkich krajach. Rejestratory FineVu przeznaczone na polski rynek posiadają bazę fotoradarów i kamer zlokalizowanych na terenie Polski (inne kraje możliwe w późniejszym terminie).  
* Wideorejestratory FineVu obsługują dwa standardy jednostek prędkości:  kilometry na godzinę (km/h) oraz mile na godzinę (mph).

BARDZO WAŻNA FUNKCJA PODCZAS USTALANIA SPRAWCY ZDARZENIA

Ciągłe buforowanie wideo to ważna funkcja, którą posiadają przeważnie tylko najlepsze rejestratory Premium. Zanim obraz z kamer zostanie zapisany na karcie, jest on przez kilkanaście sekund przetrzymywany w wewnętrznej pamięci rejestratora. Gdy podczas jazdy lub postoju czujniki wykryją zdarzenie (uderzenie, ruch), to na karcie zostanie zapisany film z bufora pamięci wideo, który obejmuje czas 10 sekund „w tył” przed wystąpieniem zdarzeniem i 10 sekund po nim. Nagranie sytuacji, jaka była na drodze kilka sekund przed wystąpieniem zdarzenia może być pomocne w spornych sprawach przy ustalaniu sprawcy. Przykładem może być najechanie na tył innego auta. Standardowy rejestrator bez bufora wideo nagra to zdarzenie od momentu uderzenia w pojazd, albo nawet z niewielkim opóźnieniem od wykrycia uderzenia. Jednak nie zawsze podczas takiego zdarzenia winnym jest kierowca, który wjechał w tył auta, ponieważ mógł on zostać tam wypchnięty przez innego uczestnika ruchu. Rejestrator FineVu GX5000 nagra sytuację, jaka była na drodze 10 sekund wcześniej, zanim doszło do zderzenia pojazdów oraz 10 sekund po nim. Buforowanie wideo działa także przy nagrywaniu ręcznym.

FineVu-buforowanie-wideo

IDEALNE ROZWIĄZANIE PODCZAS DŁUGIEJ JAZDY I PARKOWANIA

Wideorejestrator FineVu GX5000 jest wyposażony w inteligentny tryb nagrywania poklatkowego SMART TIME LAPSE, który maksymalizuje wydajność zapisu. Dzięki temu na tej samej karcie pamięci można nagrać filmy utrwalające ponad 2 razy więcej czasu rzeczywistego w porównaniu ze standardowym nagrywaniem. Kiedy w trakcie nagrywania nie występują żadne ważne zdarzenia, tryb Smart Time Lapse automatycznie zmniejsza ilość nagrywanych klatek do 5-10 kl./s, oszczędzając tym miejsce na karcie pamięci bez utraty utrwalonego rzeczywistego czasu całej podróży lub postoju. Natomiast po wykryciu przez czujnik G każdego zdarzenia podczas jazdy lub parkowania (np. uderzenie, stłuczka, wypadek) automatycznie przywracana jest standardowa płynność nagrywania 30 kl./s. Najważniejsze pod względem dowodowym fragmenty wideo, które zawierają zdarzenia są nagrywane płynnie z najlepszą jakością i obejmują czas 10 sekund przed wystąpieniem zdarzenia oraz 10 sekund po nim. W standardowym trybie rejestrator FineVu GX5000 z kartą pamięci o pojemności 32GB nagrywa 276 minut filmów bez ich nadpisywania. W inteligentnym trybie poklatkowym Smart Time Lapse jest to ponad 2 razy bardziej efektywne i można nagrać w sposób ciągły 573 minuty czasu rzeczywistego bez nadpisywania starych nagrań (*). Do utrwalenia takiej długości czasu rzeczywistego podczas standardowego nagrywanie potrzeba ok. 64GB pamięci.

FineVu-GX5000-smart-time-lapse

* Jest to porównanie nagrywania pomiędzy trybem standardowym i trybem poklatkowym z zastosowaniem karty microSD 32GB i z ustawioną partycją Priorytet Parkowania.
* Czasy rzeczywiste utrwalone na karcie pamięci w trybie standardowym i trybie Smart Time Lapse mogą się różnić w zależności od innych czynników, w tym od ilości wykrytych wstrząsów, marki i modelu karty pamięci oraz szybkości transmisji danych zapisu (bitrate), która może być zmieniana w kolejnych wersjach oprogramowania rejestratora.

PRZEGLĄDANIE NAGRAŃ WIDEO Z PRZEWIJANIEM, POWIĘKSZANIEM I ZAPISYWANIEM

Podczas przeglądania nagranych filmów wideo w trybie odtwarzacza, możesz przewijać odtwarzanie do przodu lub do tyłu oraz powiększyć zrzut ekranu i zapisać obraz, aby sprawdzić detale, które muszą być dokładniej zidentyfikowane (np. tablice rejestracyjne).

FineVu-GX5000-odtwarzacz-wideo

* W celu ochrony danych, tablice rejestracyjne zostały celowo rozmazane lub częściowo zasłonięte mozaiką.

ZAWSZE WYRAŹNY OBRAZ DZIĘKI FUNKCJI "HDR"

HDR (High Dynamic Range) to funkcja poprawiająca jakość obrazu, która umożliwia wyraźniejsze wyświetlanie obiektów i detali. Automatycznie łączy kilka obrazów o różnych poziomach luminancji (ciemne i jasne), w efekcie czego, wypadkowy obraz jest bardziej wyraźny, ma wyższą dynamikę, jakość i czytelność. Funkcja HDR jest skuteczna w nocy oraz w miejscu o dużej różnicy kontrastu, gdzie trudno jest zidentyfikować szczegóły (np. prześwietlona lub niedoświetlona tablica rejestracyjna). Co więcej, jest też przydatna podczas dziennej jazdy, ponieważ umożliwia wyraźniejsze nagrywanie filmów przy niesprzyjających warunkach oświetleniowych (np. ciemne tunele, bardzo mocne światło słoneczne).

FineVu-GX5000-HDR

* Jakość nagrań może się różnić w zależności od warunków oświetleniowych, kąta montażu kamery oraz ilości odbić i refleksów świetlnych występujących na szybie samochodu. W celu ochrony danych, fragmenty niektórych tablic rejestacyjnych zostały celowo rozmazane lub zasłonięte mozaiką.

AUTOMATYCZNIE USTAWIA OPTYMALNĄ JAKOŚĆ WIDEO

Funkcja AUTO DAY & NIGHT VISION umożliwia rejestratorowi FineVu GX5000 nagrywanie wyraźnych i zrównoważonych filmów w trudnych warunkach oświetleniowych, takich jak noc, podziemne parkingi, ciemne uliczki, a także bardzo jasne światło dzienne. Auto Day & Night Vision zapewnia optymalną jakość wideo (jasność i wyrazistość) dzięki automatycznemu dostrajaniu parametrów obrazu w każdych warunkach, także podczas szybko zmieniającego się oświetlenia, np. w takcie wyjazdu z ciemnego tunelu w mocne światło słoneczne i na odwrót.

FineVu-GX5000-night-vision

* Jakość nagrań może się różnić w zależności od warunków oświetleniowych, kąta montażu kamery oraz ilości odbić i refleksów świetlnych występujących na szybie samochodu. W celu ochrony danych, fragmenty niektórych tablic rejestacyjnych zostały celowo rozmazane lub zasłonięte mozaiką.

ZAAWANSOWANE SYSTEMY WSPOMAGAJĄCE BEZPIECZNĄ JAZDĘ

ADAS (Advanced Driver Assistance Systems) to zaawansowane systemy wspomagania kierowcy, które dzięki generowanym ostrzeżeniom dźwiękowym pomagają w bezpiecznej jeździe. System automatycznie wykrywa pasy ruchu podczas jazdy oraz odjeżdżający pojazd z przodu podczas postoju. Ostrzega krótkim dźwiękiem, aby poprawić bezpieczeństwo i płynność jazdy na drodze. Każdy system można oddzielnie włączyć lub wyłączyć w menu ustawień aplikacji FineVu Wi-Fi.

FineVu-GX5000-asystent-ADAS

Asystent FVMA (Front Vehicle Motion Alert)

Gdy samochód stoi na skrzyżowaniu lub w korku na drodze, asystent FVMA poinformuje kierowcę krótkim dźwiękiem, że pojazd z przodu już ruszył, aby skrócić opóźnienie reakcji i usprawnić płynność ruchu.

FineVu-GX5000-asystent-ADAS-FVMA

Asystent LDWS (Lane Departure Warning System)

Gdy samochód zjedzie ze swojego pasa ruchu, asystent LDWS wykryje w czasie rzeczywistym przekroczenie linii rozdzielającej pasy i wygeneruje dźwiękowe ostrzeżenie. W menu urządzenia można ustawić prędkość, powyżej której ma działać asystent lub go całkowicie wyłączyć.

FineVu-GX5000-asystent-ADAS-LDWS

Bezpieczny wygaszacz ekranu

Oprócz wyświetlania czasu, daty i prędkości, rejestrator FineVu GX5000 wyświetla także powiadomienia o fotoradarach i kamerach drogowych oraz informacje asystenta ADAS Plus, aby wspomagać kierowcę w bezpiecznej jeździe. Wygaszacz ekranu z ciemnym tłem włącza się po minucie. Prezentuje podstawowe informacje i nie przeszkadza podczas nocnej jazdy. Możliwe jest także całkowite wyłączenie wyświetlacza. Jeśli wygaszacz ekranu jest włączony, to gdy wystąpi alarm od czujnika wstrząsowo-przeciążeniowego, powiadomienie asystenta ADAS lub powiadomienie o fotoradarach, wyświetlacz włączy się tymczasowo, aby poinformować o aktualnej sytuacji. 

FineVu-GX5000-wygaszacz-ekranu

ZAPOBIEGAJ ZMĘCZENIU PODCZAS JAZDY

Nie doprowadzaj się do zmęczenia i senności podczas jazdy! Włącz asystenta odpoczynku, a FineVu GX5000 w zależności od czasu jazdy doradzi Ci głosowo zrobienie przerwy na krótki odpoczynek. Jeśli zignorujesz tę propozycję, to komunikat będzie powtarzany co godzinę. Niezależnie od tego, rejestrator potrafi także o każdej pełnej godzinie mówić, która jest aktualnie godzina. Obie funkcje można włączyć lub wyłączyć w ustawieniach rejestratora.

FineVu-GX5000-komunikaty-głosowe

* Po wejściu do menu ustawień lub po przełączeniu się rejestratora w tryb parkingowy, łączny czas jazdy zostanie wyzerowany.

* Funkcja powiadamiania godzinowego działa tylko wtedy, gdy jest odbierany sygnał GPS.

ZAWSZE BEZPIECZNE NAGRANIA DZIĘKI KARCIE PAMIĘCI O WYSOKIEJ TRWAŁOŚCI

Nasza wyjątkowa filozofia jakości dotyczy również karty pamięci, która jest dostarczana wraz z wideorejestratorem. Nagrywaj i przechowuj filmy bezpiecznie w każdych okolicznościach dzięki karcie pamięci Samsung Pro Endurance, która została specjalnie opracowana do ciągłego zapisu wideo w rejestratorach i zapewnia najwyższy poziom trwałości w branży. Korzystając z funkcji poklatkowego nagrywania ze zmienną płynnością Smart Time Lapse, na karcie pamięci o pojemności 32GB można zapisać taką ilość czasu rzeczywistego, jak na karcie o pojemności 64GB podczas standardowego nagrywania.

FineVu-GX5000-karta-pamięci-Endurance

SZYBSZA I BARDZIEJ STABILNA PRACA Z WYSOKOWYDAJNYM PROCESOREM

Wysokowydajny dwurdzeniowy procesor Allwinner V526 Dual Core to mózg, który zapewnia FineVu GX5000 płynne działanie oraz bezproblemową współpracę wszystkich funkcji. Dzięki ulepszonym możliwościom przetwarzania wspiera nasze innowacyjne funkcje, aby działały szybciej i bardziej stabilnie. FineVu GX5000 automatycznie oraz bez wysiłku przełącza się między trybami jazdy i parkowania (jeśli jest odpowiednio podłączony), stając się prawdziwym bezobsługowym rejestratorem, o istnieniu którego w aucie możesz nawet czasem zapomnieć. 

FineVu-GX30-GX5000-procesor-dual-core

POMOC W OPTYMALNYM USTAWIENIU KĄTA POCHYLENIA KAMERY

Nigdy więcej zbyt mocno pochylonych filmów lub takich, w których nagrano tylko niebo bez widocznych obiektów na drodze! Asystent montażu pomaga optymalnie dostosować pochylenie rejestratora, aby nagrywał filmy pod prawidłowym kątem w stosunku do drogi z uwzględnieniem wysokości samochodu, w którym jest zamontowany (samochód osobowy, SUV, ciężarówka). 

FineVu-GX5000-asystent-kąta-pochylenia

Asystent pomaga także prawidłowo skalibrować kamerę w pionie do linii horyzontu i w poziomie do środka jezdni, aby zapewnić prawidłowe warunki pracy dla asystenta ADAS Plus. 

FineVu-GX5000-kalibracja-ADAS

* Wyskakujące okienka i alarmy będą wyświetlane tylko raz podczas pierwszych ustawień i zostaną dezaktywowane przez naciśnięcie przycisku „Nie pokazuj ponownie”.
* Wyłączone funkcje można ponownie aktywować poprzez wybór opcji „Zresetuj ustawienia”.

ZAAWANSOWANA TECHNOLOGIA "FORMAT FREE"

Technologia FORMAT FREE eliminuje potrzebę regularnego ręcznego formatowania karty pamięci microSD co kilka tygodni, czego wymagają technologie zapisu stosowane w wielu rejestratorach o niższym stopniu zaawansowania technicznego. Dodatkowo technologia Format Free przyczynia się do poprawy niezawodności karty pamięci i wydłużenia jej żywotności.

FineVu-GX5000-Format-Free

CHROŃ SWOJE DOWODOWE NAGRANIA WIDEO ZA POMOCĄ HASŁA

Nagrania wideo z kamery samochodowej mogą być wykorzystane dla Twojej ochrony prawnej i być ważną bazą dowodową w przypadku stłuczek, wypadków, wandalizmu lub innych zdarzeń oraz przy rozstrzyganiu spornych spraw powstałych podczas jazdy lub parkowania. Materiały wideo zawierają także wiele informacji o prywatności innych osób. Ustawiając tryb tajny w rejestratorze FineVu GX5000, nagrania wideo będą chronione hasłem (PIN) przed dostępem innych osób. Bez podania hasła nie będzie możliwe odtwarzanie nagrań oraz otwarcie menu ustawień rejestratora.

FineVu-GX5000-tryb-tajny

BEZPIECZNA EKSPLOATACJA NAWET W UPALNE DNI

FineVu GX5000 został zaprojektowany z myślą o wydajnym odprowadzaniu ciepła. Obudowa zapewnia bardzo dobrą wewnętrzną reculkulację powietrza, które wydajnie chłodzi komponenty rejestratora. Ponadto, elektroniczne zabezpieczenie przed wysoką temperaturą dodatkowo chroni wideorejestrator oraz zapisane na karcie pamięci pliki wideo przed uszkodzeniem w wyniku przegrzania. Gdy temperatura powietrza wewnątrz kabiny samochodu przekroczy bezpieczny poziom, FineVu GX5000 automatycznie wyłączy się, aby zapobiec przegrzaniu.

FineVu-GX5000-ochrona-termiczna

OGLĄDAJ ZAPISANE NA KARCIE PAMIĘCI FILMY W ORYGINALNEJ JAKOŚCI

Odtwarzacz FINEVU PLAYER 2.0 to intuicyjne i łatwe w obsłudze oprogramowanie do oglądania i kopiowania na komputerze nagrań zapisanych na karcie pamięci przez wideorejestratory FiveVu. Umożliwia odtwarzanie, zrzuty ekranu, powiększanie obrazów w pełnej rozdzielczości, zapisywanie wybranych plików na dysk oraz wygodne monitorowanie nagrań wideo na komputerze. Dostępne są oddzielne widoki z kamery przedniej i tylnej, wspólny widok z obu kamer, podgląd lokalizacji i trasy pojazdu ma mapie oraz dane o prędkości i parametry czujnika wstrząsów (G-sensor). Dla ułatwienia wyszukiwania nagrań, są one pogrupowane w oddzielnych folderach, takich samych jak na karcie pamięci rejestratora (Normal, Event, Parking, Motion, Camcorder).

FineVu-GX5000-Player

* Z tych funkcji można korzystać po pobraniu i zainstalowaniu na komputerze programu FineVu Player 2.0.
* Program FineVu Player 2.0 jest dostępny w wersjach dla komputerów Mac i Windows.

FineVu-GX5000-opis

CO ZNAJDUJE SIĘ W ZESTAWIE ?

FineVu-GX5000-wyposażenie

WYPOSAŻENIE OPCJONALNE (sprzedawane oddzielnie)

FineVu-GX5000-wyposażenie-dodatkowe

* W wyniku ciągłego rozwoju produktu oraz dążenia do poprawy jego wydajności i funkcjonalności, niektóre elementy wyposażenia i/lub parametry mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia.

do-gory