kamera samochodowa FHD+FHD z ekranem dotykowym 3.5" IPS, inteligentnym trybem parkingowym, wykrywaniem ruchu, GPS i bazą fotoradarów

FineVu GX5000

(produkt archiwalny – już niedostępny)

Wysokiej jakości bogato wyposażony wideorejestrator samochodowy wyższej klasy, wyposażony w bardzo komfortowy wyświetlacz LCD 3.5″ z dotykową matrycą IPS o wysokiej rozdzielczości, dwie kamery Full HD (przednia z wysokiej klasy sensorem optycznym Sony Starvis 2,13 Mpx z HDR) oraz oddzielną antenę GPS, która umożliwia swobodny wybór miejsca montażu rejestratora w przypadku metalizowanej szyby blokującej sygnał GPS. Rejestrator ma informator o fotoradarach i kamerach kontroli średniej prędkości, systemy wspomagania jazdy ADAS PLUS, asystenta ustawiania kąta pochylenia kamery oraz innowacyjną technologię zapisu „Format Free”, która nie wymaga okresowego formatowania karty pamięci. 

Obraz wideo jest ciągle buforowany w pamięci urządzenia, dzięki czemu nagrania zdarzeń (np. stłuczka) obejmują czas 10 sekund przed wystąpieniem zdarzenia i 10 sekund po nim. Tryb nagrywania poklatkowego „Smart Time Lapse x2” ze zmienną ilością klatek na sekundę znacznie oszczędza miejsce na karcie i umożliwia zapisanie do 2 razy więcej czasu rzeczywistego w porównaniu ze standardowym nagrywaniem, bez pogorszenia jakości i płynności nagranych filmów dokumentujących zdarzenia. Model GX5000 ma także profesjonalny i energooszczędny tryb parkingowy z układami ochrony akumulatora pojazdu przed rozładowaniem (również w pojazdach z napędem hybrydowym) wraz z technologią sztucznej inteligencji (Ai), która rozpoznaje charakterystykę wstrząsów, filtruje fałszywe i wyświetla na ekranie ilość zdarzeń oraz elementy nadwozia pojazdu, które zostały uderzone podczas ostatniego postoju, a także wiele innych funkcji. Obsługa urządzenia, menu ustawień oraz komunikaty głosowe są w języku polskim.

FineVu-GX5000-gwarancja-3-lata

Więcej filmów jest w dziale WIDEO TESTY.

W wyniku ciągłego rozwoju produktu oraz dążenia do poprawy jego wydajności i funkcjonalności, niektóre parametry, funkcje lub wyposażenie mogą ulec zmianie w trakcie produkcji bez wcześniejszego powiadomienia i różnić się w stosunku do prezentowanych opisów.

FineVu GX5000

Kamera samochodowa FineVu GX5000 została opracowana i wyprodukowana przez jednego z największych producentów z branży automotive IT – firmę FineDigital Inc./FineVu z Korei Południowej. Nie od dziś wiadomo, że koreańskie wideorejestratory to światowa czołówka w tej branży. Szczególnie te, które są od podstaw projektowane i produkowane samodzielnie przez daną markę pod własną nazwą, a nie zamawiane u innych producentów z jedynie dodanym własnym logo. FineVu produkuje wideorejestratory we własnej fabryce. Dzięki temu firma ma pełną kontrolę nad jakością, poczynając od etapu projektowania, poprzez produkcję i kończąc na finalnym testowaniu oraz posprzedażnej obsłudze serwisowej. Nie inaczej jest z FineVu GX5000. Bez dwóch zdań, to jeden z najlepiej działających, dobrze wyposażonych i najmniej awaryjnych markowych rejestratorów FHD+FHD z dotykowym ekranem LCD, jakie są dostępne na rynku w podobnej cenie. Pomimo sporej ilości funkcji, większość z nich działa automatycznie i nie wymaga dodatkowych czynności. Przejrzysta oraz intuicyjnie prosta w obsłudze aplikacja dla smartfonów w języku polskim zapewnia komfortową zmianę funkcji i ustawień urządzenia. Nawet mało doświadczony użytkownik będzie mógł sprawnie korzystać z GX5000 już po kilku minutach od pierwszego włączenia.  FineVu GX5000 zadowoli również tych użytkowników, którzy szczególnie cenią sobie szybką i łatwą obsługę, bez konieczności podłączania rejestratora do telefonu i korzystania z aplikacji Wi-Fi. Jest to także najlepszy wybór dla kierowców, którzy podczas jazdy lubią widzieć na ekranie obraz na żywo oraz informacje asystenta pasa ruchu, aktualną prędkość, czas, napięcie akumulatora lub graficzne ostrzeżenia o fotoradarach. 

Wideorejestrator FineVu GX5000 - przód
Wideorejestrator FineVu GX5000 - tył

NAGRANIA WYSOKIEJ JAKOŚCI "FULL HD" Z PRZODU I Z TYŁU

FineVu GX5000 jest 2-kanałowym wideorejestratorem wyposażonym w dwie kamery, który może nagrywać jednocześnie obraz z przodu i z tyłu samochodu. Obie kamery umożliwiają nagrywanie filmów o rozdzielczości Full HD 1920x1080px / 30 klatek na sekundę. Rozdzielczość FHD zapewnia bardzo dobrą jakość wideo nawet w niekorzystnych warunkach. FineVu GX5000 zawsze nagra czytelny obraz każdego zdarzenia podczas jazdy i parkowania.

PRZEDNIA KAMERA – FHD

FineVu-GX5000-kamera-przednia-FHD
FineVu-GX5000-kamera-przednia

TYLNA KAMERA – FHD

FineVu-GX5000-kamera-tylna

UWAGA! – Zdjęcia prezentowane na tej stronie mają obniżoną rozdzielczość i są po kompresji. Jakość obrazu nagrań wideo może się różnić w zależności od warunków oświetleniowych, kąta montażu kamery, poziomu i koloru przyciemnienia szyby, oraz odbić i refleksów świetlnych występujących na szybie pojazdu. W celu ochrony prywatności, twarze osób i fragmenty tablic rejestracyjnych zostały celowo zamazane.

JAŚNIEJSZY I WYRAŹNIEJSZY OBRAZ W NOCY

Szczegółowość i czytelność obrazu zapisywanego przez wideorejestratory zależy przede wszystkim od jakości zastosowanego czujnika optycznego. FineVu GX5000 wyposażono w czujnik optyczny SONY STARVIS 2.13 Mpx IMX291, który jest jednym z najlepszych czujników przeznaczonych do nagrywania w rozdzielczości Full HD w dzień i w nocy, jakie są stosowane w samochodowych rejestratorach wyższej klasy. Czujnik optyczny SONY STARVIS IMX291 zapewnia znacznie jaśniejszy i wyraźniejszy obraz w nocy, nawet przy słabym oświetleniu zewnętrznym.

FineVu-GX5000-sony-starvis

* Czujnik optyczny SONY STARVIS jest zastosowany w przedniej kamerze.

ZAWSZE WYRAŹNY OBRAZ DZIĘKI FUNKCJI "HDR"

HDR (High Dynamic Range) to funkcja poprawiająca jakość obrazu z przedniej i tylnej kamery, która umożliwia wyraźniejsze wyświetlanie obiektów i detali. Automatycznie łączy kilka obrazów o różnych poziomach luminancji (ciemne i jasne), w efekcie czego, wypadkowy obraz jest bardziej wyraźny, ma wyższą dynamikę, jakość i czytelność. Funkcja HDR jest skuteczna w nocy oraz w miejscu o dużej różnicy kontrastu, gdzie trudno jest zidentyfikować szczegóły (np. prześwietlona lub niedoświetlona tablica rejestracyjna). Co więcej, jest też przydatna podczas dziennej jazdy, ponieważ umożliwia wyraźniejsze nagrywanie filmów przy niesprzyjających warunkach oświetleniowych (np. ciemne tunele, bardzo mocne światło słoneczne).

FineVu-GX5000-HDR

AUTOMATYCZNIE USTAWIA OPTYMALNĄ JAKOŚĆ WIDEO

Funkcja AUTO DAY & NIGHT VISION umożliwia rejestratorowi FineVu GX5000 nagrywanie wyraźnych i zrównoważonych filmów w trudnych warunkach oświetleniowych, takich jak noc, podziemne parkingi, ciemne uliczki, a także bardzo jasne światło dzienne. Auto Day & Night Vision zapewnia optymalną jakość wideo (jasność i wyrazistość) dzięki automatycznemu dostrajaniu parametrów obrazu w każdych warunkach, także podczas szybko zmieniającego się oświetlenia, np. w takcie wyjazdu z ciemnego tunelu w mocne światło słoneczne i na odwrót.

FineVu-GX5000-night-vision

WYSOKA ROZDZIELCZOŚĆ, WYGODNA OBSŁUGA I WYRAŹNY OBRAZ POD KAŻDYM KĄTEM

Wideorejestrator FineVu GX5000 posiada wyświetlacz LCD z matrycą IPS o przekątnej 3.5 cala oraz interfejs obsługi w języku polskim, który pozwala wygodnie przeglądać nagrane filmy bezpośrednio na ekranie rejestratora i komfortowo obsługiwać urządzenie. Wysoka rozdzielczość ekranu IPS (800x480px) zapewnia wyświetlanie wyraźnego i ostrego obrazu Full HD pod dowolnym kątem oglądania. Szeroki ekran dotykowy jest bardzo wygodny w użytkowaniu. Umożliwia natychmiastowe odtwarzanie zapisanych plików wideo oraz wyświetlanie komunikatów z bazy fotoradarów i asystenta ADAS PLUS. Równie prosto i szybko można przełączać widok pomiędzy obrazem z przedniej i tylnej kamery. Wystarczy tylko jedno dotknięcie ekranu w dowolnym miejscu. Przejrzysty oraz intuicyjnie prosty w obsłudze interfejs graficzny zapewnia komfortową zmianę funkcji i ustawień urządzenia. Nawet mało doświadczony użytkownik będzie mógł sprawnie korzystać z FineVu GX5000 już od pierwszego włączenia. Jest to idealne urządzenie dla tych kierowców, którzy lubią mieć w swoim rejestratorze wysokiej jakości czytelny wyświetlacz z prostą obsługą bez konieczności używania smartfona. Ekran daje również mentalną pewność, że rejestrator jest włączony oraz, że zawsze nagrywa pod prawidłowo ustawionym kątem pochylenia.

FineVu-GX5000-ekran-IPS

* Wyświetlacz może być ciągle załączony lub automatycznie całkowicie wygaszany po 60 sekundach, albo pracować z wyświetlaną prędkością, datą i  czasem na ciemnym tle. Może również pracować w trybie pełnoekranowym z ukrytym dolnym menu. Jasność ekranu może być regulowana ręcznie lub automatycznie, zależnie od poziomu oświetlenia zewnętrznego.
* Dostęp do ekranu, menu ustawień i zapisanych plików można zablokować kodem PIN.
* Po dotknięciu zielonej ikony GPS z wyświetlaną prędkością jazdy nastąpi przełączenie na wyświetlanie w tym miejscu aktualnego napięcia w instalacji samochodu. 

OGLĄDAJ WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW W CZASIE RZECZYWISTYM PODCZAS JAZDY

Czy chcesz bliżej przyglądać się aktualnej sytuacji na drodze korzystając z ekranu wideorejestratora FineVu GX5000? Ustaw w menu tryb powiększenie obrazu. Funkcja wyświetla na ekranie większy obraz na żywo, ale nie zmienia jego rozmiaru w nagraniach. Oddzielnie wspiera widok z kamery przedniej i tylnej lub jednocześnie z obu kamer, ułatwiając wyraźniejsze uchwycenie otaczającego środowiska w czasie rzeczywistym (np. lepsza czytelność tablic rejestracyjnych). Jeśli chcesz oglądać sytuację na drodze z tyłu samochodu z takim samym widokiem, jaki masz w lusterku wstecznym, to w menu rejestratora zmień dla tylnej kamery kierunek wyświetlania obrazu w płaszczyźnie poziomej.

FineVu GX5000 - powiększanie obrazu

* Niezależnie od trybu i stopnia powiększenia obrazu na wyświetlaczu, film zostanie zapisany na karcie pamięci w oryginalnym widoku i rozmiarze.

BARDZO WAŻNA FUNKCJA PODCZAS USTALANIA SPRAWCY ZDARZENIA

Ciągłe buforowanie wideo to ważna funkcja, którą posiadają przeważnie tylko najlepsze rejestratory Premium. Zanim obraz z kamer zostanie zapisany na karcie, jest on przez kilkanaście sekund przetrzymywany w wewnętrznej pamięci rejestratora. Gdy podczas jazdy lub postoju czujniki wykryją zdarzenie (uderzenie, ruch), to na karcie zostanie zapisany film z bufora pamięci wideo, który obejmuje czas 10 sekund „w tył” przed wystąpieniem zdarzeniem i 10 sekund po nim. Nagranie sytuacji, jaka była na drodze kilka sekund przed wystąpieniem zdarzenia może być pomocne w spornych sprawach przy ustalaniu sprawcy. Przykładem może być najechanie na tył innego auta. Standardowy rejestrator bez bufora wideo nagra to zdarzenie od momentu uderzenia w pojazd, albo nawet z niewielkim opóźnieniem od wykrycia uderzenia. Jednak nie zawsze podczas takiego zdarzenia winnym jest kierowca, który wjechał w tył auta, ponieważ mógł on zostać tam wypchnięty przez innego uczestnika ruchu. Rejestrator FineVu GX5000 nagra sytuację, jaka była na drodze 10 sekund wcześniej, zanim doszło do zderzenia pojazdów oraz 10 sekund po nim. Buforowanie wideo działa także przy nagrywaniu ręcznym.

FineVu GX5000 - buforowanie wideo

IDEALNE ROZWIĄZANIE PODCZAS DŁUGIEJ JAZDY I POSTOJU

Kamera samochodowa FineVu GX5000 jest wyposażona w inteligentny tryb nagrywania poklatkowego SMART (oryginalna nazwa „Smart Time Lapse”), który maksymalizuje wydajność zapisu. Dzięki temu na tej samej karcie pamięci można nagrać filmy dokumentujące ponad 2 razy więcej czasu rzeczywistego w porównaniu ze standardowym nagrywaniem. Kiedy w trakcie nagrywania nie występują żadne ważne zdarzenia, to tryb pokladkowy Smart automatycznie zmniejsza ilość nagrywanych klatek do 5 kl./s (Parking) i 10 kl./s (Jazda), oszczędzając tym miejsce na karcie pamięci, dokumentując jednocześnie cały rzeczywisty czas podróży lub postoju. Natomiast po wykryciu zdarzenia (np. uderzenie, stłuczka, wypadek), automatycznie przywracana jest standardowa płynność nagrywania 30 kl./s. Najważniejsze pod względem dowodowym filmy, które zawierają zdarzenie są więc nagrywane płynnie z najlepszą jakością i obejmują czas 10 sekund przed wystąpieniem zdarzenia oraz 10 sekund po nim. W standardowym trybie rejestrator FineVu GX5000 z kartą pamięci o pojemności 32GB nagrywa 276 minut filmów bez ich nadpisywania. W inteligentnym trybie poklatkowym Smart jest to ponad 2 razy bardziej efektywne i można nagrać w sposób ciągły 573 minuty czasu rzeczywistego bez nadpisywania starych nagrań (*). Do utrwalenia takiej długości czasu rzeczywistego podczas standardowego nagrywanie potrzeba ok. 64GB pamięci.

FineVu-GX5000-smart-time-lapse

* Jest to porównanie zapisanego czasu rzeczywistego na karcie o pojemności 32GB pomiędzy nagrywaniem standardowym i poklatkowym Smart (Smart Time Lapse) w domyślnym trybie jazdy.
* Czasy rzeczywiste utrwalone na karcie pamięci przy  nagrywaniu standardowym i poklatkowym Smart mogą się różnić w zależności od innych czynników wpływających na ilość zużytej pamięci, w tym od ilości zapisanych zdarzeń z wykrytym wstrząsem, rodzaju/typu karty pamięci oraz szybkości transmisji danych (bitrate), która może być inna w kolejnych wersjach oprogramowania rejestratora.

NIEZAWODNY MONITORING NA PARKINGU Z ZAAWANSOWANYMI FUNKCJAMI

Wideorejestrator FineVu GX5000 został wyposażony w najbardziej zaawansowany technicznie tryb parkingowy z technologią sztucznej inteligencji (Ai), który współpracuje z układami wykrywania ruchu (z przodu i tyłu) oraz trójosiowym akcelerometrem (G-sensor) wykrywającym oraz filtrującym wstrząsy, uderzenia i przeciążenia. Umożliwia to używanie GX1000 jako skutecznego urządzenia monitorującego pojazd na postoju, które będzie wykonywać nagrania potwierdzające wandalizm, stłuczki lub próbę kradzieży wyposażenia. Tryb parkingowy jest automatyczne załączany natychmiast po wyłączeniu stacyjki zapłonu pojazdu. Nagrywanie 20-sekundowych filmów jest uruchamiane po każdym wykryciu wstrząsu nadwozia i/lub ruchu w obiektywach obu kamer. Dzięki buforowaniu wideo, nagrania zawierają więcej ważnych informacji dowodowych, które mogły mieć miejsce do 10 sekund wcześniej, zanim doszło do zdarzenia. Filmy są zapisywane w oddzielnym folderze, aby nie zostały utracone przez nadpisanie nowszymi nagraniami.  Użytkownik ma wiele opcji umożliwiających indywidualne skonfigurowanie trybu Parking. Można załączyć/wyłączyć czujnik ruchu, ustawić czułość czujnika wstrząsu i czujnika ruchu (oddzielnie przód i tył), włączyć/wyłączyć ostrzegawczą diodę LED oraz wybrać jeden z trzech sposobów nagrywania: 1 – NISKI POBÓR MOCY (oryg. Power Saving) bez czujnika ruchu, ale za to minimalnym poborem prądu (ok. 8 mA), który nie rozładuje akumulatora nawet przez kilka tygodni czuwania rejestratora na parkingu, 2- RUCH (oryg. Motion) zapisujący plik wideo po każdym wykryciu ruchu lub wstrząsu, 3- SMATR (oryg. Smart Time Lapse) – inteligentny zapis poklatkowy nagrywający ze zmienną ilością klatek na sekundę, który na tej samej karcie pamięci jest w stanie utrwalić ponad 2 razy więcej czasu rzeczywistego w porównaniu ze standardowym nagrywaniem, zachowując przy tym normalną jakość i płynność 30 kl./s w nagraniach dokumentujących zdarzenia. Można także określić czas działania trybu parkingowego oraz ustawić graniczne napięcie w instalacji samochodu, poniżej którego rejestrator wyłączy się, aby chronić akumulator pojazdu przed głębokim rozładowaniem. Podczas uruchamiania samochodu rejestrator FineVu GX5000 poinformuje użytkownika głosowo i wizualnie o ilości oraz rodzaju zdarzeń, które zostały nagrane podczas ostatniego parkowania, a system AI Damage Detection pokaże na ekranie, który obszar nadwodzia pojazdu został uderzony, jeśli takie zdarzenie zostało wykryte przez czujnik wstrząsu.

FineVu-GX5000-tryb-parkingowy

NIE OBAWIAJ SIĘ ROZŁADOWANIA AKUMULATORA PODCZAS DŁUGIEGO POSTOJU

Jeśli podczas postoju z włączonym trybem parkingowym napięcie akumulatora pojazdu spadnie poniżej ustawionej w rejestratorze wartości, to FineVu GX5000 automatycznie wykryje ten spadek i odetnie własne zasilanie (rejestrator wyłączy się), aby chronić akumulator przed głębokim rozładowaniem. Wartość napięcia akumulatora, poniżej którego nastąpi wyłączenie rejestratora można ustawić w zakresie 11.6-12.2V dla samochodów z instalacją 12V oraz w zakresie 23.2-24.4V dla pojazdów z instalacją 24V. Wideorejestrator FineVu GX5000, jako jeden z nielicznych na rynku, posiada także trzeci zakres ustawiania napięcia wyłączenia 12.8-13.4V, który jest przeznaczony dla samochodów hybrydowych wyposażonych w pokładową instalację elektryczną z podwyższonym napięciem (ponad 13V po wyłączeniu silnika, np. Hyundai, Kia, niektóre Hondy) lub z systemem ISG (Idle Stop & GO)*. Istnieje również opcja „Akumulator pomocniczy”, stosowana w przypadku zasilania rejestratora z oddzielnego akumulatora lub powerbanku. Niezależnie od tego, jest również możliwość ograniczenia czasu działania trybu parkingowego w zakresie 3-48 godzin, po upływie którego rejestrator wyłączy się. Można także wybrać energooszczędną opcję trybu parkingowego „Niski Pobór Mocy” z bardzo małym poborem prądu z akumulatora pojazdu (ok. 8mA).

FineVu GX5000 - ochrona akumulatora

* W samochodach hybrydowych wyposażonych w pokładową instalację elektryczną o podwyższonym napięciu (ponad 13V po wyłączeniu silnika, np. Hyundai, Kia, niektóre Hondy) należy podczas konfigurowania progu napięcia wyłączenia rejestratora wybrać opcję „Hybryda” i ustawić wartość 13,0V lub więcej. 
* W przypadku używania samochodu z systemem ISG (Idle Stop & Go), rekomendowane jest ustawienie progu napięcia wyłączenia rejestratora jak dla pojazdów hybrydowych.

OSZCZĘDZANIE ENERGII PODCZAS DŁUGIEGO POSTOJU

Funkcja „Niski Pobór Mocy” (oryginalna nazwa „Power Saving”) to jedna z kilku metod działania trybu parkingowego, w jakie jest wyposażony rejestrator FineVu GX5000. Ta energooszczędna opcja charakteryzuje się bardzo niskim poborem prądu z akumulatora pojazdu podczas czuwania rejestratora w trybie Parking. Natychmiast po wyłączeniu zapłonu pojazdu aktywowany jest na 60 sekund standardowy tryb parkingowy z wykrywaniem wstrząsu i ruchu. Po minucie, rejestrator przechodzi w energooszczędny wariant „Niski Pobór Mocy”, który w stanie czuwania zasila tylko czujnik wstrząsowo-przeciążeniowy (G-sensor). Czujniki ruchu oraz inne układy i funkcje rejestratora są wyłączone, dzięki czemu pobór prądu podczas parkowania spada do ok. 8 mA. Jeśli G-sensor wykryje wstrząs lub uderzenie w nadwozie pojazdu, wówczas rejestrator wybudza się ze stanu czuwania i rozpoczyna nagrywanie tego zdarzenia przez obie kamery. Czas nagrania każdego zdarzenia wynosi 20 sekund od zadziałania G-sensora. Po tym czasie, przez kolejne 40 sekund jest jeszcze aktywny nadzór otoczenia z wykrywaniem ruchu z przodu i z tyłu pojazdu wraz z jego nagraniem w przypadku wykrycia (np. ucieczka sprawcy), po czym rejestrator ponownie przełącza się w stan czuwania z niskim poborem prądu. Dzięki tej opcji, FineVu GX5000 może czuwać w gotowości do nagrywania stłuczek i innych uszkodzeń podczas postoju nawet przez kilka tygodni (*).

FineVu GX5000 - niski pobór mocy

* Czasy podano w oparciu o podłączenie GX5000 do akumulatora pomocniczego (powerbank) o pojemności 16000 mAh.
* Czas gotowości do nagrywania może się różnić w zależności od rzeczywistych warunków pracy, temperatury, częstotliwości nagrywania (występowania wstrząsów) i innych zmiennych parametrów.
* Czas gotowości do nagrywania w energooszczędnym trybie parkingowym „Niski Pobór Mocy” (oryg. Power Saving) może być jeszcze dłuższy z dodatkowym akumulatorem o większej pojemności.
* Przy ustawionej opcji „Niski Pobór Mocy” istnieją ograniczenia dotyczące działania niektórych funkcji trybu parkingowego, takich jak „Inteligentne wykrywanie uszkodzeń” (oryg. Ai Damage Detection) oraz wykrywanie ruchu.

WYKRYWANIE RZECZYWISTEGO OBSZARU UDERZEŃ W SAMOCHÓD PODCZAS POSTOJU

AI DAMAGE DETECTION 2.0 to innowacyjna funkcja trybu parkingowego, która korzysta z technologii uczenia maszynowego (sztuczna inteligencja – Ai). Dzięki niej, rejestrator FineVu GX5000 może rozpoznawać charakter niektórych wstrząsów oraz informować, który obszar samochodu został uderzony podczas postoju. System rozróżnia 8 kierunków (obszarów) uderzeń w nadwozie oraz 3 poziomy ich siły. Ai Damage Detection ma w swej pamięci ponad 3 miliony eksperymentalnych próbek wstrząsów, wibracji i uderzeń o różnych charakterystykach, które są porównywane z uderzeniami wykrytymi  w trybie parkingowym. Dzięki temu, możliwe jest odróżnienie i przefiltrowanie uderzeń, które mogły powstać w wyniku stłuczki lub innego uszkodzenia nadwozia pojazdu od pozostałych wstrząsów i często powtarzających się drgań eksploatacyjnych (np. przy zamykaniu drzwi lub klapy bagażnika). Te zdarzenia również zostaną nagrane, lecz będą pominięte w powiadomieniach dla kierowcy, jako mniej ważne. Po uruchomieniu silnika, na ekranie LCD zostanie wyświetlona informacją o ilości ważniejszych zdarzeń/uderzeń (Event) wykrytych podczas ostatniego parkowania, oraz grafika z zaznaczonym obszarem nadwozia pojazdu, który mógł zostać uderzony. Dotykając ekranu można przejść do zapisanych nagrań wideo, aby sprawdzić przyczynę ostatnich uruchomień czujnika wykrywającego uderzenia. 

FineVu GX5000 - inteligentne wykrywanie uszkodzeń

* System nie jest nieomylny i komunikaty mogą czasem zawierać błędy w zależności od miejsca oraz warunków użytkowania.
* Jeśli obszary uderzeń nie mogą zostać wykryte przez system, to ekran powiadomień może być niewidoczny lub może zostać wyświetlona ikona z trójkątem ostrzegawczym.
* Nie będzie osobnych powiadomień informujących o wstrząsach eksploatacyjnych lub innych mniej ważnych zdarzeniach, których wzorce zostały zakwalifikowane jako fałszywe lub mało istotne.
* Charakterystyka wstrząsów podczas potrząsania lub uderzania ręką w rejestrator jest inna od wstrząsów podczas uderzenia w nadwozie. Ręczna symulacja nie zawsze kończy się wskazaniem obszarów.
* Ta funkcja nie działa, jeśli tryb parkingowy pracuje w energooszczędnym wariancie „Niski Pobór Mocy”. 

KONTOLUJ PRĘDKOŚĆ I LOKALIZACJĘ POJAZDU DZIĘKI GPS

Zmierz precyzyjnie prędkość i sprawdź lokalizację oraz godziny jazdy swojego pojazdu za pomocą niewielkiego dołączanego odbiornika GPS. Dzięki oddzielnej antenie GPS masz dużo więcej swobody podczas montażu wideorejestratora FineVu GX5000 na przedniej szybie, niż w przypadku anteny wbudowanej w rejestratorze lub w jego uchwycie. Nie musisz się martwić, że w najlepszym miejscu dla nagrywania obrazu nie będzie dobrego odbioru sygnału GPS z powodu metalizowanej, albo podgrzewanej przedniej szyby, które tłumią sygnał. Po prostu zamocuj rejestrator tam, gdzie jest najlepszy widok kamery na drogę, a antenę GPS przyklej w innym miejscu, w którym będzie zagwarantowany najlepszy odbiór sygnału z satelitów.

FineVu-GX5000-GPS

OSTRZEŻENIA O FOTORADARACH I KAMERACH POMIARU ŚREDNIEJ PRĘDKOŚCI

Informator GPS o fotoradarach i kamerach kontroli drogowej to wbudowany asystent informujący kierowcę w języku polskim (głos i grafika na ekranie) o lokalizacji urządzeń oraz stref kontroli prędkości, takich jak: stacjonarne fotoradary, kamery kontrolujące przejazd na czerwonym świetle, kamery odcinkowego pomiaru średniej prędkości, a także strefy, na których obszarze można często spotkać mobilny patrol policji ze sprzętem do pomiaru prędkości. Z kamerą FineVu GX5000 jeździsz bezpieczniej i bez mandatów. Baza danych z lokalizacją urządzeń i stref kontroli drogowej zlokalizowanych na terenie Polski jest bezpłatnie i bezterminowo aktualizowana co kwartał.

FineVu GX5000 - fotoradary

* Ta funkcja działa tylko, gdy jest odbierany sygnał GPS. Baza fotoradarów i kamer drogowych jest aktualizowana bezpłatnie i bezterminowo co kwartał. Pobrany plik z aktualizacją należy skopiować na kartę SD.
* Zdęcie prezentuje przykładowe komunikaty głosowe. W rzeczywistości mogą się różnić w kolejnych wersjach oprogramowania lub zależnie od sytuacji na drodze, składać się z inaczej połączonych ze sobą zdań.
* Funkcja powiadomień o fotoradarach nie jest obsługiwana we wszystkich krajach. Rejestratory FineVu przeznaczone na polski rynek posiadają bazę fotoradarów i kamer zlokalizowanych na terenie Polski (dostępne są również bazy fotoradarów dla innych krajów Europy: Niemcy, Francja, Hiszpania, Wielka Brytania, Turcja, Rosja).  

PRZEGLĄDANIE NAGRAŃ WIDEO Z PRZEWIJANIEM, POWIĘKSZANIEM I ZAPISYWANIEM

Podczas przeglądania nagranych filmów wideo w trybie odtwarzacza, możesz przewijać odtwarzanie do przodu lub do tyłu oraz powiększyć zrzut ekranu i zapisać obraz, aby sprawdzić detale, które muszą być dokładniej zidentyfikowane (np. tablice rejestracyjne).

FineVu-GX5000-odtwarzacz-wideo

ZAAWANSOWANE SYSTEMY WSPOMAGAJĄCE BEZPIECZNĄ JAZDĘ

ADAS (Advanced Driver Assistance Systems) to zaawansowane systemy wspomagania kierowcy, które dzięki generowanym ostrzeżeniom dźwiękowym pomagają w bezpiecznej jeździe. System automatycznie wykrywa pasy ruchu podczas jazdy oraz odjeżdżający pojazd z przodu podczas postoju. Ostrzega krótkim dźwiękiem, aby poprawić bezpieczeństwo i płynność jazdy na drodze. Każdy system można oddzielnie włączyć lub wyłączyć w menu ustawień aplikacji FineVu Wi-Fi.

FineVu-GX5000-asystent-ADAS

Asystent FVMA (Front Vehicle Motion Alert)

Gdy samochód stoi na skrzyżowaniu lub w korku na drodze, asystent FVMA poinformuje kierowcę krótkim dźwiękiem, że pojazd z przodu już ruszył, aby skrócić opóźnienie reakcji i usprawnić płynność ruchu.

FineVu GX5000 - asystent ADAS FVMA

Asystent LDWS (Lane Departure Warning System)

Gdy samochód zjedzie ze swojego pasa ruchu, asystent LDWS wykryje w czasie rzeczywistym przekroczenie linii rozdzielającej pasy i wygeneruje dźwiękowe ostrzeżenie. W menu urządzenia można ustawić prędkość, powyżej której ma działać asystent lub go całkowicie wyłączyć.

FineVu GX5000 - asystent ADAS LDWS

Bezpieczny wygaszacz ekranu

Oprócz wyświetlania czasu, daty i prędkości, rejestrator FineVu GX5000 wyświetla także powiadomienia o fotoradarach i kamerach drogowych oraz informacje asystenta ADAS Plus, aby wspomagać kierowcę w bezpiecznej jeździe. Wygaszacz ekranu z ciemnym tłem włącza się po minucie. Prezentuje podstawowe informacje i nie przeszkadza podczas nocnej jazdy. Możliwe jest także całkowite wyłączenie wyświetlacza (ciemne tło). Jeśli wygaszacz ekranu jest włączony, to gdy wystąpi alarm od czujnika wstrząsowo-przeciążeniowego, powiadomienie asystenta ADAS lub powiadomienie o fotoradarze, to wyświetlacz włączy się tymczasowo, aby poinformować o aktualnej sytuacji i po chwili ponownie się wygasi.

FineVu GX5000 - wygaszacz ekranu

ZAPOBIEGAJ ZMĘCZENIU PODCZAS JAZDY

Nie doprowadzaj się do zmęczenia i senności podczas jazdy! Włącz asystenta odpoczynku, a FineVu GX5000 w zależności od czasu jazdy doradzi Ci głosowo zrobienie przerwy na krótki odpoczynek. Jeśli zignorujesz tę propozycję, to komunikat będzie powtarzany co godzinę. Niezależnie od tego, rejestrator potrafi także o każdej pełnej godzinie mówić, która jest aktualnie godzina. Obie funkcje można włączyć lub wyłączyć w ustawieniach rejestratora.

FineVu GX5000 - asystent zmęczenia kierowcy

* Po otwarciu menu ustawień lub po przełączeniu się rejestratora w tryb parkingowy, łączny czas jazdy zostanie wyzerowany.
* Funkcja powiadamiania godzinowego działa tylko wtedy, gdy jest odbierany sygnał GPS.

SZYBSZA I BARDZIEJ STABILNA PRACA Z WYSOKOWYDAJNYM PROCESOREM

Wysokowydajny dwurdzeniowy procesor Allwinner V526 Dual Core to mózg, który zapewnia FineVu GX5000 płynne działanie oraz bezproblemową współpracę wszystkich funkcji. Dzięki ulepszonym możliwościom przetwarzania wspiera nasze innowacyjne funkcje, aby działały szybciej i bardziej stabilnie. FineVu GX5000 automatycznie oraz bez wysiłku przełącza się między trybami jazdy i parkowania (jeśli jest odpowiednio podłączony), stając się prawdziwym bezobsługowym rejestratorem, o istnieniu którego w aucie możesz nawet czasem zapomnieć. 

FineVu-GX30-GX5000-procesor-dual-core

POMOC W OPTYMALNYM USTAWIENIU KĄTA POCHYLENIA KAMERY

Nigdy więcej źle wykadrowanych filmów lub takich, w których nagrano za dużo widoku nieba i mniejszą ilością widocznych obiektów na drodze! Asystent kąta montażu pomaga optymalnie dostosować pochylenie rejestratora, aby nagrywał filmy pod prawidłowym kątem w stosunku do drogi z uwzględnieniem wysokości samochodu, w którym jest zamontowany (samochód osobowy, SUV, ciężarówka). 

FineVu GX5000 - asystent kąta montażu

Asystent pomaga także prawidłowo skalibrować kamerę w pionie do linii horyzontu i w poziomie do środka jezdni, aby zapewnić prawidłowe warunki pracy dla asystenta ADAS Plus. 

FineVu GX5000 - kalibracja ADAS

* Wyskakujące okienka i alarmy będą wyświetlane tylko raz podczas pierwszych ustawień i zostaną dezaktywowane przez naciśnięcie przycisku „Nie pokazuj ponownie”.
* Wyłączone funkcje można ponownie aktywować poprzez przywrócenie domyślnych ustawień fabrycznych (resetowanie rejestratora).
* Działanie funkcji i jej wyświetlanie na ekranie mogą się różnić od prezentacji na zdjęciach w zależności od aktualnie dostępnej wersji oprogramowania rejestratora.

ZAAWANSOWANA TECHNOLOGIA "FORMAT FREE"

Technologia FORMAT FREE eliminuje potrzebę regularnego ręcznego formatowania karty pamięci microSD co kilka tygodni, czego wymagają technologie zapisu stosowane w wielu rejestratorach o niższym stopniu zaawansowania technicznego. Dodatkowo technologia Format Free przyczynia się do poprawy niezawodności karty pamięci i wydłużenia jej żywotności.

FineVu-GX5000-Format-Free

CHROŃ SWOJE DOWODOWE NAGRANIA WIDEO ZA POMOCĄ HASŁA

Nagrania wideo z kamery samochodowej mogą być wykorzystane dla Twojej ochrony prawnej i być ważną bazą dowodową w przypadku stłuczek, wypadków, wandalizmu lub innych zdarzeń oraz przy rozstrzyganiu spornych spraw powstałych podczas jazdy lub parkowania. Materiały wideo zawierają także wiele informacji o prywatności innych osób. Ustawiając tryb tajny w rejestratorze FineVu GX5000, nagrania wideo będą chronione hasłem (PIN) przed dostępem innych osób. Bez podania hasła nie będzie możliwe odtwarzanie nagrań oraz otwarcie menu ustawień rejestratora.

FineVu-GX5000-tryb-tajny

BEZPIECZNA EKSPLOATACJA NAWET W UPALNE DNI

FineVu GX5000 został zaprojektowany z myślą o wydajnym odprowadzaniu ciepła. Obudowa zapewnia bardzo dobrą wewnętrzną recyrkulację powietrza, które wydajnie chłodzi komponenty rejestratora. Ponadto, elektroniczne zabezpieczenie przed wysoką temperaturą dodatkowo chroni wideorejestrator oraz zapisane na karcie pamięci pliki wideo przed uszkodzeniem w wyniku przegrzania. Gdy temperatura powietrza wewnątrz kabiny samochodu przekroczy bezpieczny poziom, FineVu GX5000 automatycznie wyłączy się, aby zapobiec przegrzaniu.

FineVu-GX5000-ochrona-termiczna

OGLĄDAJ ZAPISANE NA KARCIE PAMIĘCI FILMY W ORYGINALNEJ JAKOŚCI

Odtwarzacz FINEVU PLAYER 2.0 to intuicyjne i łatwe w obsłudze oprogramowanie do oglądania i kopiowania na komputerze nagrań zapisanych na karcie pamięci przez wideorejestratory FiveVu. Umożliwia odtwarzanie, zrzuty ekranu, powiększanie obrazów w pełnej rozdzielczości, zapisywanie wybranych plików na dysk oraz wygodne monitorowanie nagrań wideo na komputerze. Dostępne są oddzielne widoki z kamery przedniej i tylnej, wspólny widok z obu kamer, podgląd lokalizacji i trasy pojazdu ma mapie oraz dane o prędkości i parametry czujnika wstrząsów (G-sensor). Dla ułatwienia wyszukiwania nagrań, są one pogrupowane w oddzielnych folderach, takich samych jak na karcie pamięci rejestratora (Normal, Event, Parking, Motion, Camcorder).

FineVu-GX5000-Player

* Z tych funkcji można korzystać po pobraniu i zainstalowaniu na komputerze programu FineVu Player 2.0.
* Program FineVu Player 2.0 jest dostępny w wersjach dla komputerów Mac i Windows.

FineVu-GX5000-opis

CO ZNAJDUJE SIĘ W ZESTAWIE ?

FineVu-GX5000-wyposażenie

WYPOSAŻENIE OPCJONALNE

(sprzedawane oddzielnie)

FineVu-wyposażenie-dodatkowe

UWAGA! W wyniku ciągłego rozwoju produktu oraz dążenia do poprawy jego wydajności i funkcjonalności, niektóre parametry, funkcje lub wyposażenie mogą ulec zmianie w trakcie produkcji bez wcześniejszego powiadomienia i różnić się w stosunku do prezentowanych opisów.

Scroll to Top