kamera samochodowa klasy Premium 2.5K QHD+QHD z obsługą funkcji w Chmurze FineVu, trybem parkingowym, Wi-Fi 5 GHz, GPS i bazą fotoradarów

FineVu GX1000 CLOUD

Kompletny zestaw z kartą pamięci 32GB lub 128GB i wbudowanym modułem zasilania dla trybu parkingowego (bez dopłaty).

Wysokiej jakości bogato wyposażony wideorejestrator samochodowy najwyższej klasy Premium bez wyświetlacza, który charakteryzuje się wyśmienitą jakością obrazu z przodu i z tyłu pojazdu, bardzo łatwą obsługą w języku polskim, dostępem do funkcji w „Chmurze FineVu” oraz niewielką płaską konstrukcją w eleganckim stylu. FineVu GX1000 CLOUD został wyposażony w dwie kamery o rozdzielczości 2.5K Quad HD – obie z najwyższej klasy sensorem optycznym Sony Starvis 5.14 Mpx z HDR. Rejestrator ma wbudowany moduł GPS, 2-pasmowe Wi-Fi 2.4/5.0 GHz, Bluetooth, informator o fotoradarach i kamerach kontroli średniej prędkości, systemy wspomagania jazdy ADAS Plus, asystenta ustawiania kąta pochylenia przedniej kamery oraz innowacyjną technologię zapisu „FormatFree”, która nie wymaga częstego okresowego formatowania karty pamięci. Obraz wideo z obu kamer jest ciągle buforowany w wewnętrznej pamięci dzięki czemu nagrania zdarzeń (np. stłuczka, wypadek) dokumentują czas 10 sekund przed wystąpieniem zdarzenia i 10 sekund po nim. 

FineVu-GX1000-Cloud-App

 Rejestrator FineVu GX1000 CLOUD wyposażono także w energooszczędny tryb parkingowy o bardzo niskim poborze prądu z akumulatora pojazdu (ok. 5 mA) oraz w profesjonalny aktywny tryb parkingowy z wykrywaniem ruchu (przód i tył) wraz z wbudowanym układem chroniącym akumulator przed rozładowaniem współpracującym z instalacją elektryczną stosowaną w pojazdach z napędem spalinowym, hybrydowym, elektrycznym oraz w ciężarówkach. Wideorejestrator GX1000 CLOUD może współpracować z Chmurą FineVu. Ta opcja jest dostępna tylko po zapewnieniu rejestratorowi dostępu do Internetu, np. poprzez dodatkowy mobilny router Wi-Fi z modemem LTE, hotspot smartfona, hotspot dostępny w pojeździe lub inny punkt dostępu do Internetu. 

Na dole tej strony wymieniono wyposażenie dodatkowe innych producentów, które jest niezbędne, aby możliwe było korzystanie z usług w chmurze.

FineVu-GX1000-Cloud-kamera-samochodowa

Cena promocyjna:   1399 zł   1199 zł  z kartą pamięci 32 GB
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  1399 zł

Cena promocyjna:   1499 zł   1299 zł  z kartą pamięci 128 GB
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  1499 zł

Cena promocyjna:   1669 zł   1469 zł  z modemem LTE i kartą 128 GB
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  1669 zł

Więcej filmów jest w dziale WIDEO TESTY.

W wyniku ciągłego rozwoju produktu oraz dążenia do poprawy jego wydajności i funkcjonalności, niektóre parametry, funkcje lub wyposażenie mogą ulec zmianie w trakcie produkcji bez wcześniejszego powiadomienia i różnić się w stosunku do prezentowanych opisów.

FineVu GX1000 CLOUD

Kamera samochodowa FineVu GX1000 CLOUD została opracowana i wyprodukowana przez jednego z największych producentów z branży automotive IT – firmę FineDigital Inc./FineVu z Korei Południowej. Nie od dziś wiadomo, że koreańskie kamery samochodowe to światowa czołówka w tej branży. Szczególnie te, które są od podstaw projektowane i produkowane samodzielnie przez daną markę pod własną nazwą, a nie zamawiane u innych producentów z jedynie dodanym własnym logo. FineVu produkuje wideorejestratory we własnej fabryce. Dzięki temu firma ma pełną kontrolę nad jakością, poczynając od etapu projektowania, poprzez produkcję i kończąc na finalnym testowaniu oraz posprzedażnej obsłudze serwisowej. Nie inaczej jest z FineVu GX1000 CLOUD. Bez dwóch zdań, to jeden z najlepiej działających, bogato wyposażonych i najmniej awaryjnych markowych rejestratorów 2.5K QHD+QHD bez ekranu, jakie są dostępne na rynku w podobnej cenie. Pomimo sporej ilości funkcji, większość z nich działa automatycznie i nie wymaga dodatkowych czynności. Przejrzysta oraz intuicyjnie prosta w obsłudze aplikacja dla smartfonów w języku polskim zapewnia komfortową zmianę funkcji i ustawień urządzenia. 

FineVu-GX1000 - przód
FineVu-GX1000 - tył
FineVu-GX1000-CLOUD-funkcje-chmury

AUTOMATYCZNE PRZESYŁANIE DO CHMURY FILMÓW DOKUMENTUJĄCYCH ZDARZENIA

FineVu-GX1000-CLOUD-łączność

Dzięki współpracy z chmurą poprzez opcjonalny mobilny router Wi-Fi z modem LTE (nie wchodzi w skład zestawu) możliwe jest automatyczne wysyłanie do chmury filmów będących kopią bezpieczeństwa zapisu zdarzeń wykrytych przez czujnik wstrząsowo-przeciążeniowy (G-sensor) podczas jazdy i parkowania. W tym samym czasie wysyłane jest automatycznie do smartfona powiadomienie „push” z informacją o zaistniałym zdarzeniu. Do lokalnej obsługi rejestratora poprzez Wi-Fi oraz zdalnego zarządzania urządzeniem i usługami w chmurze poprzez sieć komórkową służy aplikacja „FineVu CLOUD & Wi-Fi”, która jest dostępna w języku polskim dla smartfonów z systemami Android i iOS.

Do korzystania z funkcji Chmury FineVu (FineVu Cloud) wymagane jest bezprzewodowe połączenie rejestratora z Internetem, np. poprzez dodatkowy mobilny router Wi-Fi z LTE, hotspot dostępny w pojeździe lub inny punkt dostępu do Internetu. 

ZDALNY DOSTĘP DO WIDEOREJESTRATORA I FUNKCJI OBSŁUGIWANYCH W CHMURZE

FineVu-GX1000-Cloud-aplikacja-Chmury

* Aby korzystać z funkcji w chmurze FineVu konieczne jest bezprzewodowe połączenie rejestratora z Internetem. (np. mobilny router Wi-Fi z LTE, hotspot smartfona, pojazdu, albo inny punkt dostępu do Internetu).
* Jeśli bezprzewodowa łączność rejestratora z Internetem nie jest dostępna, to w aplikacji „FineVu CLOUD & Wi-Fi” będzie można używać wyłącznie funkcji obsługiwanych poprzez połączenie Wi-Fi.
* Aplikację „FineVu CLOUD i Wi-Fi” można pobrać ze sklepu Google Play (Android) / App Store (iOS). Szczegółowe zasady nawiązywania pierwszego połączenia i następnych są dostępne w instrukcji obsługi.

FineVu-GX1000-Cloud-Aplikacja

WYSYŁANIE W CZASIE RZECZYWISTYM INFORMACJI O ZDARZENIACH I STANIE PRACY REJESTRATORA

Automatyczne wysyłanie w czasie rzeczywistym wyskakujących powiadomień „push” do smartfona, które informują o: wykryciu wstrząsu/uderzenia w trybie Jazda i Parking, przełączeniu rejestratora pomiędzy trybami Jazda/Parking lub do trybu niskiego poboru mocy. Informują także o niewystarczającej ilości pamięci w chmurze, statusie połączenia z chmurą i wyłączeniu się rejestratora. W przypadku powiadomień o wykrytych zdarzeniach dostępne jest do oglądnięcia nagranie wideo z danym zdarzeniem, które zostało automatycznie przesłane do chmury w czasie rzeczywistym. Możliwy jest indywidualny wybór rodzaju wysyłanych powiadomień „push” do smartfona lub wyłączenie wszystkich wyskakujących powiadomień. Ta funkcja działa tylko, jeśli wideorejestrator ma dostęp do Internetu i jest połączony z kontem w chmurze FineVu.

FineVu-GX1000-Cloud-powiadomienia-Push

BASIC 6 GB - BEZPŁATNY PLAN Z PODSTAWOWYMI USŁUGAMI

W podstawowym planie „Basic 6 GB” dostępne są bezpłatnie podstawowe i najczęściej potrzebne usługi chmurowe. Większość darmowych opcji ma jednak ograniczenia ilościowe lub czasowe. Automatyczne przesyłanie nagrań do chmury następuje tylko wtedy, gdy podczas jazdy lub parkowania zostanie wykryty wstrząs / uderzenie, lub gdy wykonywane jest nagrywanie ręczne (awaryjne). Jeśli folder dla przechowywanych plików w chmurze jest pełny, to najstarsze nagrania zostaną usunięte, a w ich miejscu będą zapisane najnowsze. Filmy ze zdarzeniami przesłane do chmury są automatycznie usuwane po siedmiu dniach od ich przesłania. Podstawowy plan może ulec zmianie w późniejszym czasie. Mogą się także pojawić dodatkowe odpłatne plany z rozszerzoną funkcjonalnością, dodatkowymi opcjami i większymi limitami lub nawet bez limitów.  

FineVu-GX1000-Cloud-usługi

* W jednej aplikacji smartfona można obsługiwać lokalnie poprzez Wi-Fi kilka wideorejestratorów (tylko modele FineVu współpracujące z chmurą) oraz zdalnie korzystać z funkcji chmury, które są dostępne dla jednego rejestratora sparowanego z kontem w bezpłatnym planie. 

* Automatyczne wysyłanie do chmury filmów ze zdarzeniami, powiadomienia i zdalny dostęp do rejestratora działają tylko, jeśli rejestrator ma dostęp do Internetu i jest połączony z kontem w chmurze FineVu.

REALISTYCZNE NAGRANIA O WYSOKIEJ ROZDZIELCZOŚCI "2.5K QHD" Z PRZODU I Z TYŁU

FineVu-GX1000-CLOUD-rozdzielczość

FineVu GX1000 CLOUD jest 2-kanałowym wideorejestratorem wyposażonym w dwie kamery, który może nagrywać jednocześnie obraz z przodu i z tyłu samochodu. Obie kamery umożliwiają nagrywanie krystalicznie czystych filmów w podwyższonej rozdzielczości 2.5K Quad HD 2560x1440p / 30 klatek na sekundę. Rozdzielczość QHD to 4 razy więcej niż HD. Dzięki temu FineVu GX1000 CLOUD zawsze rejestruje bardzo wyraźny i ostry obraz każdego zdarzenia podczas jazdy i postoju. 

KAMERA PRZEDNIA I TYLNA 2.5K QHD – kliknij, aby powiększyć ZDJĘCIE 

KAMERA PRZEDNIA I TYLNA 2.5K QHD – kliknij, aby odtworzyć WIDEO 

TRZY POZIOMY JASNOŚCI OBRAZU Z TYLNEJ KAMERY 

(np. korygowanie wpływu na obraz stopnia przyciemnienia tylnej szyby)

FineVu-GX33-jasność-tylnej-kamery

UWAGA! – Zdjęcia prezentowane na tej stronie mają obniżoną rozdzielczość i są po kompresji. Jakość obrazu nagrań wideo może się różnić w zależności od warunków oświetleniowych, kąta montażu kamery, poziomu i koloru przyciemnienia szyby, oraz odbić i refleksów świetlnych występujących na szybie pojazdu. W celu ochrony prywatności, twarze osób i fragmenty tablic rejestracyjnych zostały celowo zamazane.

WYRAŹNIEJSZY OBRAZ W DZIEŃ I JAŚNIEJSZY OBRAZ W NOCY

FineVu GX1000 - Sony Starvis

Szczegółowość i czytelność obrazu zapisywanego przez wideorejestratory zależy przede wszystkim od jakości zastosowanego czujnika optycznego. FineVu GX1000 CLOUD wyposażono w dwa czujniki optyczne SONY STARVIS 5.14 Mpx IMX335, które są jednymi z najlepszych czujników przeznaczonych do nagrywania z rozdzielczością 2.5K QHD w dzień i w nocy, jakie stosuje się w samochodowych rejestratorach wyższej klasy i klasy Premium. Czujniki optyczne SONY STARVIS IMX335 zapewniają dużo wyraźniejszy obraz w dzień i znacznie jaśniejszy obraz w nocy, nawet przy słabym oświetleniu zewnętrznym.

* Czujniki optyczne SONY STARVIS IMX335 są zastosowane w przedniej i w tylnej kamerze.

WIĘCEJ WIDOCZNYCH DETALI W TRUDNYCH WARUNKACH OŚWIETLENIOWYCH

FineVu GX1000 - HDR

HDR (High Dynamic Range) to funkcja poprawiająca jakość obrazu z przedniej i tylnej kamery, która umożliwia wyraźniejsze wyświetlanie obiektów i detali. Automatycznie łączy obrazy o różnych poziomach luminancji (ciemny i jasny), w efekcie czego, wypadkowy obraz jest bardziej wyraźny, ma wyższą dynamikę, jakość i czytelność. Funkcja HDR jest skuteczna w nocy oraz w miejscu o dużej różnicy kontrastu, gdzie trudno jest zidentyfikować szczegóły (np. prześwietlona lub niedoświetlona tablica rejestracyjna). Co więcej, jest też przydatna podczas dziennej jazdy, ponieważ umożliwia wyraźniejsze nagrywanie filmów przy niesprzyjających warunkach oświetleniowych (np. ciemne tunele, bardzo mocne światło słoneczne).

AUTOMATYCZNIE USTAWIA OPTYMALNĄ JAKOŚĆ WIDEO

Funkcja AUTO NIGHT VISION umożliwia rejestratorowi FineVu GX1000 CLOUD nagrywanie wyraźnych i zrównoważonych filmów w trudnych warunkach oświetleniowych, takich jak noc, podziemne parkingi, ciemne uliczki, a także bardzo jasne światło dzienne. Auto Night Vision zapewnia optymalną jakość wideo (jasność, kontrast) dzięki automatycznemu dostrajaniu parametrów obrazu w każdych warunkach, także w dzień oraz podczas szybko zmieniającego się oświetlenia, np. w takcie wyjazdu z ciemnego tunelu w mocne światło słoneczne i na odwrót.

FineVu GX1000 - Auto Night Vision w nocy
FineVu GX1000 - Auto Night Vision w dzień

MONTAŻ BEZPOŚREDNIO DO SZYBY BEZ WIDOCZNEGO WSPORNIKA

FineVu GX1000 - płaska konstrukcja

Kompaktowa obudowa w kolorze czarnym bez wyświetlacza LCD i odstającego wspornika zapewnia dyskretny „płaski” montaż do przedniej szyby, nie ograniczając przy tym widoczności drogi oraz funkcjonalności lusterka wstecznego. Doświadcz poczucia pełnej spójności z wystrojem wnętrza swojego pojazdu. Brak wyróżniających się kolorowych, jasnych lub błyszczących akcentów wykończenia obudowy sprawia, że po zamontowaniu rejestratora GX1000 CLOUD za lusterkiem wstecznym lub przy górnej krawędzi przedniej szyby jest on praktycznie niewidoczny z zewnątrz na tle wnętrza kabiny samochodu. Rejestrator obsługuje się smartfonem iOS lub Android z zainstalowaną aplikacją „FineVu CLOUD & Wi-Fi”.

KOMFORTOWA OBSŁUGA POPRZEZ Wi-Fi ZA POMOCĄ SMARTFONA Z APLIKACJĄ W JĘZYKU POLSKIM

Połącz wideorejestrator FineVu GX1000 CLOUD ze smartfonem za pomocą wbudowanej szybkiej karty sieciowej Wi-Fi 5 GHz. Aplikacja „FineVu CLOUD & Wi-Fi” dla smartfonów oprócz obsługi opcji związanych z chmurą FineVu zapewnia także bardzo łatwy lokalny dostęp poprzez Wi-Fi do rejestratora i jego głównych funkcji, takich jak: podgląd na żywo obrazu z obu kamer podczas jazdy lub w trakcie montażu rejestratora, przeglądanie i pobieranie nagranych filmów do pamięci telefonu, przesyłanie nagrań innym osobom lub udostępnianie ich w mediach społecznościowych, zmiana funkcji i ustawień rejestratora, aktualizacje online oprogramowania i bazy fotoradarów. W aplikacji można także wyłączyć pokazywanie prędkości pojazdu na nagranych filmach. Umożliwia wygodne sprawdzanie wielu różnych informacji dotyczących jazdy i postoju. Można przeglądać według konkretnej daty lub szerszego zakresu czasu ilość zarejestrowanych zdarzeń, nagrane filmy, czas jazdy i postoju, przejechany dystans, średnią prędkość jazdy, początek i koniec podróży oraz trasę na mapie. Wbudowany odbiornik GPS nie wymaga dodatkowego montażu i zapewnia prawidłowe działanie zegara, asystenta ADAS Plus oraz powiadomień o fotoradarach. Ta sama aplikacja obsługuje także funkcje dostępne w chmurze i umożliwia zdalny dostęp do rejestratora poprzez sieć komórkową. W jednej aplikacji smartfona można obsługiwać lokalnie poprzez Wi-Fi kilka wideorejestratorów (tylko modele FineVu współpracujące z chmurą) oraz zdalnie korzystać z funkcji chmury, które są dostępne dla jednego rejestratora sparowanego z kontem w bezpłatnym planie. 

FineVu-GX1000-Cloud-aplikacja-WiFi

* Aplikację „FineVu CLOUD & Wi-Fi” można pobrać ze sklepu Google Play (Android) / App Store (iOS).
* Szczegółowe informacje na temat nawiązywania połączeń rejestratora z aplikacją smartfona znajdują się w instrukcji obsługi.

WAŻNA FUNKCJA PODCZAS USTALANIA SPRAWCY ZDARZENIA

Ciągłe buforowanie wideo to bardzo ważna funkcja, którą posiadają przeważnie tylko najlepsze rejestratory Premium. Zanim obraz wideo z obu kamer zostanie zapisany na karcie pamięci, jest on przez chwilę przetrzymywany w wewnętrznej pamięci rejestratora (buforze).  Gdy podczas jazdy lub postoju czujniki wykryją zdarzenie (uderzenie, ruch), to na karcie pamięci zostanie zapisany film z bufora, który obejmuje czas 10 sekund „w tył” przed wystąpieniem zdarzeniem i 10 sekund po nim. 

FineVu GX1000 - buforowanie wideo

Nagranie sytuacji, jaka była na drodze kilka sekund przed wystąpieniem zdarzenia może być pomocne w spornych sprawach przy ustalaniu sprawcy. Przykładem może być najechanie na tył innego auta. Rejestrator bez bufora wideo nagra to zdarzenie od momentu uderzenia w pojazd, albo nawet z niewielkim opóźnieniem. Jednak nie zawsze podczas takiego zdarzenia winnym jest kierowca, który wjechał w tył innego auta, ponieważ mógł on zostać tam wypchnięty przez jeszcze innego uczestnika ruchu. Rejestrator FineVu GX1000 CLOUD nagra sytuację, jaka była na drodze 10 sekund wcześniej, zanim doszło do zderzenia pojazdów oraz 10 sekund po nim. W takim 20-sekundowym nagraniu dowodowym, żaden szczegół nie zostanie pominięty. Buforowanie wideo działa podczas jazdy, postoju i przy nagrywaniu ręcznym.

NIEZAWODNY MONITORING NA PARKINGU Z DODATKOWĄ KOPIĄ NAGRAŃ W CHMURZE

Wideorejestrator FineVu GX1000 CLOUD został wyposażony w zaawansowany technicznie tryb parkingowy, który współpracuje z układami wykrywania ruchu (z przodu i tyłu) oraz trójosiowym akcelerometrem (G-sensor) wykrywającym wstrząsy, uderzenia i przeciążenia. Umożliwia to używanie GX1000 CLOUD jako skutecznego urządzenia monitorującego pojazd na postoju, które będzie wykonywać nagrania potwierdzające wandalizm, stłuczki lub próbę kradzieży wyposażenia. Tryb parkingowy jest automatycznie załączany 30 sekund po wyłączeniu stacyjki zapłonu pojazdu. Nagrywanie 20-sekundowych filmów jest uruchamiane po każdym wykryciu wstrząsu nadwozia i/lub ruchomych obiektów w kadrze obu kamer. Dzięki buforowaniu wideo nagrania zawierają więcej ważnych informacji dowodowych, które mogły mieć miejsce do 10 sekund wcześniej, zanim doszło do zdarzenia. Filmy są zapisywane w oddzielnym folderze, aby nie zostały utracone przez nadpisanie nowszymi nagraniami. Dodatkowo, każde nagrane zdarzenie z wykrytym wstrząsem lub uderzeniem w nadwozie jest wysyłane do chmury i zapisywane w dedykowanym tam obszarze pamięci, jako kopia bezpieczeństwa z możliwością zdalnego oglądania lub pobierania poprzez sieć komórkową. Po każdym wykrytym zdarzeniu wstrząsowym jest także automatycznie wysyłane powiadomienie „push” do aplikacji w smartfonie.  

FineVu GX1000 - tryb parkingowy

Użytkownik może indywidualnie skonfigurowania wiele funkcji trybu Parking, np.: włączyć/wyłączyć wykrywane ruchu, ustawić czułość czujników wstrząsu i ruchu, ustawić ochronę akumulatora przed rozładowaniem oraz wybrać jedną z dwóch metod pracy i nagrywania w trybie parkingowym:

  1. NISKI POBÓR MOCY – energooszczędna tryb z bardzo niskim poborem prądu (ok. 5 mA) bez wykrywania ruchu, w której rejestrator może czuwać i nagrywać zdarzenia wstrząsowe nawet przez kilka tygodni nie wpływając znacząco na kondycję akumulatora pojazdu. W tym trybie komunikacja z chmurą jest wyłączona.
  2. RUCH – w pełni aktywny tryb uruchamiający nagrywanie zdarzeń po wykryciu ruchu i/lub wstrząsu. Automatycznie wysyła w czasie rzeczywistym do chmury filmy z wykrytymi zdarzeniami wstrząsowymi oraz powiadomienia „push” do aplikacji smartfona. 

Dokumentowanie zdarzeń na karcie pamięci 10 sekund przed i 10 sekund po ich wystąpieniu odbywa się tylko przy wybraniu metody RUCH. Filmy ze zdarzeniami automatycznie wysyłane do chmury dokumentują zdarzenia 5 sekund przed i 5 sekund po ich wystąpieniu. 

NIE OBAWIAJ SIĘ ROZŁADOWANIA AKUMULATORA W TRYBIE PARKINGOWYM

FineVu-GX1000-CLOUD-ochrona akumulatora

Jeśli podczas postoju z włączonym trybem parkingowym napięcie akumulatora pojazdu spadnie poniżej ustawionej w rejestratorze wartości, to FineVu GX1000 CLOUD automatycznie wykryje ten spadek i odłączy zasilanie rejestratora (rejestrator wyłączy się), aby chronić akumulator przed głębokim rozładowaniem. Wartość napięcia akumulatora, poniżej którego nastąpi wyłączenie rejestratora można ustawić w zakresie 11.6-13.8V dla pojazdów spalinowych i większości hybryd z instalacją 12-13V oraz w zakresie 23.2-24.4V dla pojazdów z instalacją 24V. Wideorejestrator FineVu GX1000 CLOUD, jako jeden z nielicznych na rynku, posiada także dwa dodatkowe zakresy ustawiania napięcia wyłączenia: 12.8-14.6V, który jest przeznaczony dla niektórych samochodów hybrydowych wyposażonych w pokładową instalację elektryczną o podwyższonym napięciu (ponad 13V po wyłączeniu silnika, np. niektóre hybrydy Hyundai, Kia) oraz zakres 12.2-14.6V dla pojazdów elektrycznych. Istnieje również opcja „Akumulator pomocniczy”, stosowana w przypadku zasilania rejestratora z oddzielnego akumulatora lub powerbanku. Niezależnie od tego jest również możliwość ograniczenia czasu działania trybu parkingowego w zakresie 3-48 godzin, po którego upływie rejestrator wyłączy się (timer). Można także wybrać energooszczędną opcję trybu parkingowego „Niski Pobór Mocy” z bardzo małym poborem prądu z akumulatora pojazdu (ok. 5 mA).

* W samochodach hybrydowych wyposażonych w pokładową instalację elektryczną o podwyższonym napięciu (ponad 13V po wyłączeniu silnika, np. niektóre hybrydy Hyundai, Kia), podczas konfigurowania progu napięcia wyłączenia rejestratora należy ustawić wartość napięcia w zakresie 13,0-13.2V lub więcej w zależności specyfiki danego pojazdu.
* Większość pojazdów z napędem hybrydowym (np. Toyota, Lexus i wiele innych) ma instalację pokładową 12V, jak pojazdy tylko z silnikiem spalinowym. W przypadku takich pojazdów należy ustawić napięcie wyłączenia rejestratora w zakresie 11.6-12.4V w zależności od potrzeb oraz wielkości i kondycji akumulatora pojazdu.

OSZCZĘDZANIE ENERGII PODCZAS DŁUGIEGO POSTOJU W TRYBIE PARKINGOWYM

FineVu-GX1000-CLOUD-niski-pobór-mocy

Urlop, podróż służbowa lub inna długa nieobecność? FineVu zadba o Twój samochód. Opcja „Niski Pobór Mocy” (oryginalna nazwa „Power Saving”), to jedna z dwóch metod działania trybu parkingowego, w jakie jest wyposażony rejestrator FineVu GX1000 CLOUD. Z tą bardzo energooszczędną opcją rejestrator pobiera z akumulatora pojazdu o 98% mniej energii niż w standardowym trybie parkingowym. Tryb parkingowy uruchamia się 30 sekund po wyłączeniu stacyjki zapłonu pojazdu. Od tego czasu, przez 60 sekund aktywne jest wykrywanie wstrząsu oraz ruchu w kadrze obu kamer. Po minucie, rejestrator przechodzi w energooszczędny wariant „Niski Pobór Mocy”, który w stanie czuwania zasila tylko czujnik wstrząsowo-przeciążeniowy (G-sensor). Wykrywanie ruchu oraz inne układy rejestratora są wyłączone, dzięki czemu pobór prądu podczas postoju spada do wartości ok. 5 mA. Jeśli czujnik G wykryje wstrząs lub uderzenie w nadwozie pojazdu, to rejestrator „wybudza się” ze stanu czuwania i rozpoczyna nagrywanie tego zdarzenia przez obie kamery. Zastosowanie wydajnych komponentów sprawia, że uruchomienie kamer trwa krótko. Czas nagrania każdego zdarzenia wynosi 20 sekund od zadziałania G-sensora. Po tym czasie, przez kolejne 60 sekund jest jeszcze aktywny nadzór otoczenia z wykrywaniem ruchomych obiektów w kadrze przedniej i tylnej kamery wraz z ich nagraniem w przypadku wykrycia (np. ucieczka sprawcy zdarzenia). Następnie, rejestrator ponownie przełącza się do stanu czuwania z bardzo niskim poborem prądu. Dzięki tej opcji FineVu GX1000 CLOUD może czuwać w gotowości do nagrywania stłuczek i innych uszkodzeń nadwozia podczas postoju nawet do 2325 godzin (ponad 3 miesiące)*.

* Podano maksymalne czasy gotowości do nagrywania zanim zostanie odcięte zasilania przy niskim napięciu w modelu GX1000 CLOUD podłączonym do akumulatora pomocniczego o pojemności 16000 mAh.
* Czas gotowości do nagrywania może się różnić zależnie od rzeczywistych warunków pracy, temperatury, ilości wykrytych i nagranych zdarzeń, kondycji akumulatora i innych zmiennych parametrów.
* Czas gotowości do nagrywania w energooszczędnym trybie parkingowym „Niski Pobór Mocy” (oryg. Power Saving) może być jeszcze dłuższy z dodatkowym akumulatorem o większej pojemności.
* Przy ustawionej opcji „Niski Pobór Mocy” istnieją ograniczenia dotyczące działania niektórych funkcji trybu parkingowego (brak wykrywania ruchu, bufora wideo i połączenia rejestratora z chmurą).

CIĄGŁA OCHRONA POJAZDU NA POSTOJU NAWET W NAJBARDZIEJ UPALNE DNI

FineVu GX1000 - ochrona przed przegrzaniem

FineVu GX1000 CLOUD został zaprojektowany z myślą o wydajnym odprowadzaniu ciepła z wnętrza obudowy. Ponadto, ma wbudowany inteligentny (AI) układ zabezpieczający przed przegrzaniem, dzięki któremu rejestrator nie przestaje chronić pojazdu nawet w najbardziej upalne dni. Przy bardzo wysokiej temperaturze standardowe zabezpieczenia termiczne stosowane w większości innych kamer samochodowych wyłączają zasilanie, aby chronić urządzenie przed uszkodzeniem z powodu przegrzania. W skutek tego taki wideorejestrator przestaje czuwać w gotowości do nagrywania zdarzeń i pojazd pozostaje bez żadnej ochrony w czasie dalszego postoju. Nie dotyczy to jednak FineVu GX1000 CLOUD. Jeśli znacznie wzrośnie temperatura podczas pracy rejestratora w standardowym (pełnym) trybie parkingowym z wykrywaniem ruchu, to urządzenie nie zostanie wyłączone, tylko automatycznie przełączy się do dalszej pracy w energooszczędnym trybie parkingowym o bardzo niskim poborze mocy (Power Saving) i niskiej temperaturze pracy. Gdy temperatura wewnątrz obudowy obniży się, to nastąpi ponowne przełączenie do poprzedniego wariantu pracy trybu parkingowego z wykrywaniem ruchu. Dzięki temu FineVu GX1000 CLOUD zawsze, nawet w najbardziej upalne dni, cały czas czuwa w gotowości do wykrywania uderzeń i nagrywania uszkodzeń pojazdu podczas postoju.

* Ta funkcja jest dostępna, jeśli dla trybu parkingowego została ustawiona metoda nagrywania „Ruch” (czuwanie z wykrywaniem ruchomych obiektów i wstrząsów).

DODAWANIE WŁASNEGO TEKSTU DO NAGRYWANYCH FILMÓW

FineVu-GX1000-Cloud-tekst-na-filmie

Ta funkcja jest dostępna w ogólnych ustawieniach wideorejestratora GX1000 CLOUD (aplikacja „FineVu CLOUD & Wi-Fi”). Umożliwia dodanie własnego krótkiego teksu w dolnej środkowej części nagrywanych filmów. Tekst może zawierać maksymalnie 20 znaków bez spacji. Można używać tylko liter angielskich, cyfr oraz symboli, które są pokazane w oknie edycji tekstu. W ten sposób można łatwo oznaczyć nagrania wideo z wielu firmowych samochodów (np. model, nr rejestracyjny lub imię kierowcy). Jest to również wymagane w przypadku archiwizowania nagrań wideo z przebiegu egzaminu państwowego na prawo jazdy.

SYSTEMY WSPOMAGAJĄCE BEZPIECZNĄ JAZDĘ

FineVu GX1000 - asystent ADAS FVMA LDWS

ADAS (Advanced Driver Assistance Systems) to zaawansowane systemy wspomagania kierowcy, które dzięki generowanym ostrzeżeniom dźwiękowym pomagają usprawnić jazdę i zwiększyć jej bezpieczeństwo. Wszystkie funkcje można włączyć lub wyłączyć.

Asystent FVMA (Front Vehicle Motion Alert) – gdy samochód stoi na skrzyżowaniu, przed czerwonym światłem lub w korku, asystent FVMA monitoruje obszar przed samochodem i informuje kierowcę krótkim dźwiękiem lub głosem, że pojazd z przodu już ruszył. Dzięki temu można skrócić opóźnienie reakcji kierowcy i usprawnić płynność ruchu. 

Asystent LDWS (Lane Departure Warning System) – gdy samochód zjedzie ze swojego pasa ruchu, asystent LDWS wykryje w czasie rzeczywistym przekroczenie linii rozdzielającej pasy i wygeneruje dźwiękowe ostrzeżenie. W menu urządzenia można ustawić prędkość, powyżej której ma działać wykrywanie linii lub wyłączyć asystenta.

Nie doprowadzaj się do zmęczenia i senności podczas jazdy! Włącz asystenta odpoczynku, a FineVu GX1000 CLOUD w zależności od czasu jazdy przypomni Ci głosowo zrobienie przerwy na krótki odpoczynek. Jeśli zignorujesz tę propozycję i nie wyłączysz silnika, to komunikat zostanie powtórzony za godzinę. Poza tym, rejestrator może także mówić o każdej pełnej godzinie, która aktualnie jest godzina (np. godzina piąta).

OSTRZEŻENIA GŁOSOWE O FOTORADARACH I KAMERACH POMIARU ŚREDNIEJ PRĘDKOŚCI

FineVu GX1000 - fotoradary

Informator GPS o fotoradarach i kamerach kontroli drogowej to wbudowany asystent informujący kierowcę głosem w języku polskim o lokalizacji urządzeń oraz stref kontroli prędkości, takich jak: stacjonarne fotoradary, kamery kontrolujące przejazd na czerwonym świetle, kamery odcinkowego pomiaru średniej prędkości, a także strefy, na których obszarze można często spotkać mobilny patrol policji ze sprzętem do pomiaru prędkości. Z kamerą FineVu GX1000 CLOUD jeździsz bezpieczniej i bez mandatów. Baza danych z lokalizacją urządzeń i stref kontroli drogowej zlokalizowanych na terenie Polski jest bezpłatnie i bezterminowo aktualizowana co kwartał.

* Ta funkcja działa tylko, gdy jest odbierany sygnał GPS. Po nawiązaniu połączenia z aplikacją smartfona pojawiają się informacje o dostępności nowej wersji bazy danych fotoradarów i kamer drogowych (w Europie dostępne dla: Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Grecja, Niderlandy, Rumunia, Wielka Brytania, Turcja, Rosja).
* Funkcja powiadomień o fotoradarach nie jest obsługiwana we wszystkich krajach. 

ZAWSZE MASZ PRZYCISK "POD RĘKĄ", ABY SZYBKO UTRWALIĆ NIESPODZIEWANĄ SYTUACJĘ

FineVu GX1000 - ręczne nagrywanie

Naciśnij przycisk REC/MIC na rejestratorze, aby natychmiast rozpocząć nagrywanie dokumentujące nieoczekiwane zdarzenia lub niewłaściwe zachowania na drodze innych uczestników ruchu (np. nagłe niebezpieczne zajechanie drogi, naganne zachowania drogowych „szeryfów”, itp.). Filmy nagrywane ręcznie są przechowywane w oddzielnym folderze o nazwie „Ręczne”. Możesz po nie sięgnąć później w razie potrzeby bez obaw, że zostaną utracone przez nadpisanie innymi nagraniami rejestrowanymi automatycznie w pętli podczas jazdy. Każde nagranie rozpoczęte ręcznie trwa 20 sekund i dokumentuje sytuację na drodze, jaka miała miejsce 10 sekund wstecz przed naciśnięciem przycisku REC i 10 sekund po naciśnięciu przycisku. Dzięki temu można skutecznie zarejestrować kompletny materiał dowodowy nawet wówczas, gdy zareagujesz z opóźnieniem i naciśniesz przycisk nagrywania po kilku sekundach od wystąpienia nieoczekiwanego zdarzenia na drodze. 

POMOC W OPTYMALNYM USTAWIENIU KĄTA POCHYLENIA KAMERY

Nigdy więcej źle wykadrowanych filmów lub takich, w których nagrano za dużo widoku nieba z mniejszą ilością widocznych obiektów na drodze! Asystent kąta pochylenia kamery pomaga optymalnie dostosować pochylenie obiektywu przedniej kamery, aby nagrania były wykonywane pod prawidłowym kątem w stosunku do drogi z uwzględnieniem wysokości pojazdu, w którym jest zamontowany rejestrator (samochód osobowy, SUV, ciężarówka). Prawidłowe ustawienie kąta pochylenia kamery wpływa także na lepsze działanie asystenta ADAS Plus.

FineVu-GX1000-asystent-kąta-montażu-2
FineVu-GX1000-asystent-kąta-montażu-3

* Z tej funkcji możesz korzystać po połączeniu wideorejestratora ze smartfonem z zainstalowaną aplikacją FineVu CLOUD & Wi-Fi. Działanie funkcji i jej wyświetlanie na ekranie mogą się różnić od prezentacji na zdjęciach w zależności od aktualnie dostępnej wersji oprogramowania rejestratora.

WIĘKSZA WYDAJNOŚĆ, STABILNOŚĆ I ŻYWOTNOŚĆ KART PAMIĘCI

FineVu GX1000 - Format Free

Poznaj najbardziej innowacyjną metodę zapisu FORMAT FREE, która zwiększa stabilność i maksymalizuje wydajność zapisu na karcie pamięci, oraz wydłuża jej żywotność. Technologia zapisu Format Free eliminuje konieczność regularnego ręcznego formatowania karty pamięci co kilka tygodni, czego wymagają starsze technologie stosowane w większości rejestratorów o niższym stopniu zaawansowania technicznego. Dodatkowo, technologia ta przyczynia się do zwiększenia niezawodności karty pamięci oraz znacznie ogranicza marnotrawstwo miejsca na karcie. Funkcja efektywnego niwelowania zużycia karty pamięci pomaga w równomiernym zapisywaniu danych, dzięki czemu zapobiega awariom rejestratora oraz utracie zapisanych danych poprzez niedopuszczanie do nadmiernego wykorzystania tylko niektórych obszarów pamięci. Tej technologii możesz bezpiecznie używać przez długi czas, zapobiegając skróceniu żywotności karty pamięci bez konieczności pamiętania o jej formatowaniu co kilka tygodni, aby utrzymać rejestrator w pełnej sprawności. FineVu GX1000 CLOUD uwolni Cię od tego. 

SZYBKIE WYŁĄCZANIE REJESTRATORA I OCHRONA KARTY PAMIĘCI

FineVu GX1000 - Smart SD Lock

Mechaniczny wyłącznik zasilania to proste, ale bardzo wygodne rozwiązanie podczas codziennej eksploatacji urządzenia. Może się przydać w sytuacji, gdy tymczasowo nie chcesz korzystać z automatycznie załączanego trybu parkingowego, aby chronić akumulator przed rozładowanie, np. podczas dłuższego postoju samochodu w domowym garażu. Prościej i szybciej można wyłączyć rejestrator wyłącznikiem, niż dezaktywować tryb parkingowy w aplikacji smartfona. Wyłącznik zasilania jest zarazem mechaniczną blokadą gniazda karty pamięci (Smatr SD Lock), która uniemożliwia wyjęcie karty w trakcie pracy urządzenia. Kartę można wyjąć z gniazda tylko po wyłączeniu rejestratora wyłącznikiem. Dzięki temu karta i zapisane pliki są chronione przed uszkodzeniami, które mogłyby powstać podczas nagłego wyjęcia karty z urządzenia w trakcie trwania nagrywania.

OGLĄDAJ ZAPISANE NA KARCIE PAMIĘCI FILMY W ORYGINALNEJ JAKOŚCI

Odtwarzacz FINEVU PLAYER to intuicyjne i łatwe w obsłudze oprogramowanie do oglądania i kopiowania na komputerze nagrań zapisanych na karcie pamięci przez wideorejestratory FiveVu. Umożliwia odtwarzanie, zrzuty ekranu, powiększanie obrazów w pełnej rozdzielczości, zapisywanie wybranych plików na dysk oraz wygodne monitorowanie nagrań wideo na komputerze. Dostępne są oddzielne widoki z kamery przedniej i tylnej, wspólny widok z obu kamer, podgląd lokalizacji i trasy pojazdu ma mapie oraz dane o prędkości i parametry czujnika wstrząsów (G-sensor). Dla ułatwienia wyszukiwania nagrań, są one pogrupowane w oddzielnych folderach, takich samych jak na karcie pamięci rejestratora (Normal, Event, Parking, Motion, Camcorder).

FineVu-Player

* Z tych funkcji można korzystać po pobraniu i zainstalowaniu na komputerze programu FineVu Player 2.0.
* Program FineVu Player 2.0 jest dostępny w wersjach dla komputerów Mac i Windows.

FineVu GX1000 - elementy zewnętrzne

CO ZNAJDUJE SIĘ W ZESTAWIE ?

FineVu GX1000 - wyposażenie standardowe

WYPOSAŻENIE OPCJONALNE FINEVU

(sprzedawane oddzielnie)

FineVu-GX1000-wyposażenie-dodatkowe

WYPOSAŻENIE DODATKOWE INNYCH PRODUCENTÓW UMOŻLIWIAJĄCE KORZYSTANIE Z USŁUG W CHMURZE

(zakup we własnym zakresie)

  • Router mobilny – przenośny router Wi-Fi z modemem 4G/LTE, który zapewni stabilną łączność oraz przesyłanie danych pomiędzy rejestratorem i Internetem (serwerem chmury) poprzez sieć komórkową. Router nie jest potrzebny, jeśli pojazd ma własny hotspot Wi-Fi z dostępem do Internetu także w czasie postoju przy wyłączonym zapłonie. Miejsce montażu routera w pojeździe może mieć wpływ na poziom i jakość odbieranego sygnału sieci komórkowej. Za nieprawidłowy odbiór sygnału LTE i/lub niestabilne połączenie rejestratora z Internetem nie odpowiadają sprzedawcy, ani producent wideorejestratora.
  • Karta SIM dowolnego operatora z pakietem transmisji danych komórkowych (dostęp do Internetu), która współpracuje z posiadanym modemem LTE. Wystarczy kilka GB/miesiąc.
  • Zasilacz (opcja) umożliwiający ciągłe zasilanie routera mobilnego z instalacji pojazdu, jeśli chce się korzystać z usług w chmurze także w trybie parkingowym po wyłączeniu stacyjki zapłonu. Najczęściej wystarczający jest mini zasilacz z wejściem dla napięcia 12-15V (np. 2 luźne przewody podłączane do +/-12V instalacji pojazdu) oraz z wyjściem USB 5V/1-2A do podłączenie zasilania routera mobilnego. Jeśli pojazd ma fabryczne gniazdo USB, w którym napięcie 5V jest dostępne także po wyłączeniu stacyjki zapłonu, to dodatkowy zasilacz dla routera nie jest konieczny. Podobnie, jeśli wideorejestrator jest zasilany z akumulatora pomocniczego (powerbanku), który ma gniazdo USB z napięciem 5V/1-2A umożliwiające zasilanie routera mobilnego.

UWAGA! W wyniku ciągłego rozwoju produktu oraz dążenia do poprawy jego wydajności i funkcjonalności, niektóre parametry, funkcje lub wyposażenie mogą ulec zmianie w trakcie produkcji bez wcześniejszego powiadomienia i różnić się w stosunku do prezentowanych opisów.

Scroll to Top