kamera samochodowa klasy Premium QHD+FHD z ekranem dotykowym 3.5" IPS, zaawansowanym trybem parkingowym, GPS, bazą fotoradarów oraz Wi-Fi 5GHz (opcja)

FineVu GX7000, GX7000 Wi-Fi

Kompletny zestaw z kartą pamięci 32GB lub 128GB i wbudowanym modułem zasilania dla trybu parkingowego (bez dopłaty).

Wysokiej jakości bardzo bogato wyposażony wideorejestrator samochodowy klasy Premium z komfortowym wyświetlaczem LCD o przekątnej 3.5 cala. Dotykowa matryca IPS o dużej rozdzielczości zapewnia wyśmienitej jakości obraz pod dowolnym kątem patrzenia. Ma dwie kamery – przednią 2.5K Quad HD z wysokiej klasy sensorem optycznym Sony Starvis 5,14 Mpx z HDR, oraz tylną o rozdzielczości Full HD. W wyposażeniu jest niewielka antena GPS umożliwiająca swobodny wybór miejsca montażu rejestratora w przypadku metalizowanej szyby, która może blokować sygnał GPS. Rejestrator ma również wbudowany informator GPS o fotoradarach i kamerach odcinkowej kontroli średniej prędkości w Polsce, systemy wspomagania kierowcy ADAS, asystenta ustawiania prawidłowego kąta pochylenia kamery, oraz innowacyjną technologię zapisu „Format Free”, która nie wymaga częstego formatowania karty pamięci. FineVu GX7000 w podstawowej wersji nie ma Wi-Fi, ale może być bardzo łatwo rozbudowany o opcjonalny moduł Wi-Fi 2.4 / 5.0 GHz (sprzedawany oddzielnie) współpracujący z aplikacją dla smartfonów z systemami Android i iOS. Model GX7000 Wi-Fi ma moduł Wi-Fi w standardowym wyposażeniu. Dzięki temu ten rejestrator na pewno zadowoli zarówno użytkowników preferujących tradycyjną obsługę bezpośrednio na dotykowym wyświetlaczu rejestratora, jak również zwolenników zdalnej obsługi smartfonem z dedykowaną aplikacją FineVu Wi-Fi. 

FineVu-GX7000-wideorejestrator

Obraz wideo jest ciągle buforowany w pamięci urządzenia, dzięki czemu nagrania zdarzeń (np. stłuczka) obejmują czas 10 sekund przed wystąpieniem zdarzenia i 10 sekund po nim. Tryb nagrywania poklatkowego „Smart” ze zmienną ilością klatek na sekundę znacznie oszczędza miejsce na karcie pamięci i umożliwia zapisanie do 4 razy więcej czasu rzeczywistego w porównaniu ze standardowym nagrywaniem, bez pogorszenia jakości i płynności nagranych filmów dokumentujących zdarzenia. Model GX7000 ma także profesjonalny oraz energooszczędny tryb parkingowy z kilkoma metodami nagrywania, czujnikami wstrząsu i ruchu, układami ochrony akumulatora pojazdu przed rozładowaniem (także w pojazdach z napędem hybrydowym) i automatycznym trybem zimowym. Graficzny interfejs obsługi dotykowej (dotykowe menu), aplikacja do obsługi smartfonem (dla wersji z Wi-Fi) oraz komunikaty głosowe są w języku polskim.

FineVu-GX7000-gwarancja-3-lata

Cena promocyjna:   1199 zł   999 zł  z kartą pamięci 32 GB, bez Wi-Fi
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  1199 zł

Cena promocyjna:   1299 zł   1099 zł  z kartą pamięci 32 GB i Wi-Fi
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  1299 zł

Cena promocyjna:   1399 zł   1199 zł  z kartą pamięci 128 GB i Wi-Fi
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  1399 zł

Więcej filmów jest w dziale WIDEO TESTY.

W wyniku ciągłego rozwoju produktu oraz dążenia do poprawy jego wydajności i funkcjonalności, niektóre parametry, funkcje lub wyposażenie mogą ulec zmianie w trakcie produkcji bez wcześniejszego powiadomienia i różnić się w stosunku do prezentowanych opisów.

FineVu GX7000

Kamera samochodowa FineVu GX7000 została opracowana i wyprodukowana przez jednego z największych producentów z branży automotive IT – firmę FineDigital Inc./FineVu z Korei Południowej. Nie od dziś wiadomo, że koreańskie wideorejestratory to światowa czołówka w tej branży. Szczególnie te, które są od podstaw projektowane i produkowane samodzielnie przez daną markę pod własną nazwą, a nie zamawiane u innych producentów z jedynie dodanym własnym logo. FineVu produkuje wideorejestratory we własnej fabryce. Dzięki temu firma ma pełną kontrolę nad jakością, poczynając od etapu projektowania, poprzez produkcję i kończąc na finalnym testowaniu oraz posprzedażnej obsłudze serwisowej. Nie inaczej jest z FineVu GX7000. Bez dwóch zdań, to jeden z najlepiej działających, dobrze wyposażonych i najmniej awaryjnych markowych rejestratorów QHD+FHD z dotykowym ekranem IPS, jakie są dostępne na rynku w podobnej cenie. Pomimo sporej ilości funkcji, większość z nich działa automatycznie i nie wymaga dodatkowych czynności. Przejrzysta oraz intuicyjnie prosta w obsłudze aplikacja dla smartfonów w języku polskim zapewnia komfortową zmianę funkcji i ustawień urządzenia. Nawet mało doświadczony użytkownik będzie mógł sprawnie korzystać z GX7000 już po kilku minutach od pierwszego włączenia.  FineVu GX7000 ma świetny wyświetlacz dotykowy, więc zadowoli również tych użytkowników, którzy szczególnie cenią sobie szybką i łatwą obsługę, bez konieczności podłączania rejestratora do telefonu i korzystania z aplikacji Wi-Fi. Jest to także najlepszy wybór dla kierowców, którzy podczas jazdy lubią widzieć na ekranie obraz na żywo oraz informacje asystenta pasa ruchu, aktualną prędkość, czas, napięcie akumulatora lub graficzne ostrzeżenia o fotoradarach. 

FineVu-GX7000-przód
FineVu-GX7000-tył

NAGRANIA O WYSOKIEJ ROZDZIELCZOŚCI "2.5K QHD" Z PRZODU I "FHD" Z TYŁU

FineVu-GX7000-rozdzielczość-QHD+FHD

FineVu GX7000 jest 2-kanałowym wideorejestratorem wyposażonym w dwie kamery, który może nagrywać jednocześnie obraz z przodu i z tyłu samochodu. Przednia kamera umożliwia nagrywanie bardzo wysokiej jakości filmów o podwyższonej rozdzielczości 2.5K Quad HD 2560x1440p / 30 klatek na sekundę. Natomiast w tylnej kamerze zastosowany bardzo doby przetwornik optyczny Galaxy Core o rozdzielczości Full HD 1920x1080p, również 30 kl./s. Rozdzielczość QHD to 4 razy więcej niż HD. Dzięki temu FineVu GX7000 zawsze rejestruje bardzo wyraźny i ostry obraz każdego zdarzenia podczas jazdy i parkowania. 

PRZEDNIA KAMERA – 2.5K Quad HD

FineVu-GX7000-przednia-kamera
FineVu-GX7000-przednia-kamera-2

TYLNA KAMERA – Full HD

FineVu-GX7000-przednia-kamera

TRZY POZIOMY JASNOŚCI OBRAZU Z TYLNEJ KAMERY 

(np. korygowanie wpływu na obraz stopnia przyciemnienia tylnej szyby)

FineVu-GX7000-jasność-tylnej-kamery-2a

UWAGA! – Zdjęcia prezentowane na tej stronie mają obniżoną rozdzielczość i są po kompresji. Jakość obrazu nagrań wideo może się różnić w zależności od warunków oświetleniowych, kąta montażu kamery, poziomu i koloru przyciemnienia szyby, oraz odbić i refleksów świetlnych występujących na szybie pojazdu. W celu ochrony prywatności, twarze osób i fragmenty tablic rejestracyjnych zostały celowo zamazane.

WYRAŹNIEJSZY OBRAZ W DZIEŃ I JAŚNIEJSZY OBRAZ W NOCY

FineVu-GX7000-Sony-Starvis

Szczegółowość i czytelność obrazu zapisywanego przez wideorejestratory zależy przede wszystkim od jakości zastosowanego czujnika optycznego. Kamerę przednią rejestratora FineVu GX7000 wyposażono w czujnik optyczny SONY STARVIS 5.14 Mpx IMX335, który jest jednymi z najlepszych czujników przeznaczonych do nagrywania z rozdzielczością 2.5K QHD w dzień i w nocy, jakie stosuje się w samochodowych rejestratorach wyższej klasy i klasy Premium. Czujniki optyczne SONY STARVIS IMX335 zapewniają dużo wyraźniejszy obraz w dzień i znacznie jaśniejszy obraz w nocy, nawet przy słabym oświetleniu zewnętrznym.

* Czujnik optyczny SONY STARVIS jest zastosowany w przedniej kamerze.

WIĘCEJ WIDOCZNYCH DETALI W GORSZYCH WARUNKACH OŚWIETLENIOWYCH

FineVu-GX7000-HDR

HDR (High Dynamic Range) to funkcja poprawiająca jakość obrazu, którą zastosowano w przedniej kamerze modelu GX7000. Umożliwia wyraźniejsze wyświetlanie zbyt ciemnych lub przejaskrawionych detali. Automatycznie łączy obrazy o różnych poziomach luminancji (ciemny i jasny), w efekcie czego, wypadkowy obraz jest bardziej wyraźny, ma wyższą dynamikę, jakość i czytelność. Funkcja HDR jest skuteczna w nocy oraz w miejscu o dużej różnicy kontrastu, gdzie trudno jest zidentyfikować szczegóły (np. prześwietlona lub niedoświetlona tablica rejestracyjna). Co więcej, jest też przydatna podczas dziennej jazdy, ponieważ umożliwia wyraźniejsze nagrywanie filmów przy niesprzyjających warunkach oświetleniowych (np. ciemne tunele, bardzo mocne światło słoneczne, itp).

AUTOMATYCZNIE USTAWIA OPTYMALNĄ JAKOŚĆ WIDEO

Funkcja „Auto Night Vision” umożliwia rejestratorowi FineVu GX7000 nagrywanie wyraźnych i zrównoważonych filmów w trudnych warunkach oświetleniowych, takich jak noc, podziemne parkingi, ciemne uliczki oraz bardzo jasne światło dzienne. Auto Night Vision zapewnia optymalną jakość wideo (jasność i wyrazistość) dzięki automatycznemu dostrajaniu parametrów obrazu w każdych warunkach, także podczas szybko zmieniającego się oświetlenia, np. w takcie wyjazdu z ciemnego tunelu w mocne światło słoneczne i na odwrót.

FineVu-GX700-Auto-Night-Vision-1
FineVu-GX700-Auto-Night-Vision-2

WYSOKA ROZDZIELCZOŚĆ, WYGODNA OBSŁUGA I WYRAŹNY OBRAZ POD KAŻDYM KĄTEM

FineVu-GX7000-ekran-IPS

Wideorejestrator FineVu GX7000 posiada wyświetlacz LCD z matrycą IPS o przekątnej 3.5 cala oraz graficzny interfejs obsługi (menu) w języku polskim, który pozwala wygodnie przeglądać nagrane filmy bezpośrednio na ekranie rejestratora i komfortowo obsługiwać urządzenie. Wysoka rozdzielczość ekranu IPS (800x480px) zapewnia wyświetlanie wyraźnego i ostrego obrazu pod dowolnym kątem oglądania. Szeroki ekran dotykowy jest bardzo wygodny w użytkowaniu. Umożliwia natychmiastowe odtwarzanie zapisanych plików wideo oraz wyświetlanie komunikatów z bazy fotoradarów i asystenta ADAS. Równie prosto i szybko można przełączać widok pomiędzy obrazem z przedniej i tylnej kamery. Wystarczy tylko jedno dotknięcie ekranu w dowolnym miejscu. Przejrzysty oraz intuicyjnie prosty w obsłudze interfejs graficzny zapewnia komfortową zmianę funkcji i ustawień urządzenia. Nawet mało doświadczony użytkownik będzie mógł sprawnie korzystać z FineVu GX7000 już od pierwszego włączenia. Jest to idealne urządzenie dla tych kierowców, którzy lubią mieć w swoim rejestratorze wysokiej jakości czytelny wyświetlacz z prostą obsługą bez konieczności używania smartfona. Ekran daje również mentalną pewność, że rejestrator jest włączony oraz, że zawsze nagrywa pod prawidłowo ustawionym kątem pochylenia.

* Wyświetlacz może być ciągle załączony lub automatycznie całkowicie wygaszany po 60 sekundach, albo pracować z wyświetlaną prędkością, datą i  czasem na ciemnym tle. Może również pracować w trybie pełnoekranowym z ukrytym dolnym menu. Jasność ekranu może być regulowana ręcznie lub automatycznie, zależnie od poziomu oświetlenia zewnętrznego.
* Dostęp do ekranu, menu ustawień i zapisanych plików można zablokować kodem PIN.

OGLĄDAJ WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW W CZASIE RZECZYWISTYM PODCZAS JAZDY

FineVu-GX7000-powiększanie-obrazu

Czy chcesz bliżej przyglądać się aktualnej sytuacji na drodze korzystając z ekranu wideorejestratora FineVu GX7000? Ustaw w menu tryb powiększenie obrazu. Funkcja wyświetla na ekranie większy obraz na żywo, ale nie zmienia jego rozmiaru w nagraniach. Oddzielnie wspiera widok z kamery przedniej i tylnej lub jednocześnie z obu kamer, ułatwiając wyraźniejszy podgląd drogi i jej otoczenia w czasie rzeczywistym (np. lepsza czytelność tablic rejestracyjnych). Jeśli natomiast chcesz wyświetlać na ekranie sytuację na drodze z tyłu samochodu z takim samym widokiem, jaki masz w lusterku wstecznym, to w menu rejestratora zmień dla tylnej kamery kierunek wyświetlania obrazu w płaszczyźnie poziomej.

* Niezależnie od trybu i stopnia powiększenia obrazu na wyświetlaczu, film zostanie zapisany na karcie pamięci w oryginalnym widoku i rozmiarze.

KOMFORTOWA OBSŁUGA ZA POMOCĄ SMARTFONA Z APLIKACJĄ W JĘZYKU POLSKIM

FineVu-GX7000-Wi-Fi

FineVu GX7000 w podstawowej (tańszej) wersji nie obsługuje łączności Wi-Fi. Jest jednak przygotowany do łatwej rozbudowy o sprzedawany oddzielnie moduł / kartę sieciową Wi-Fi (Dongle). Moduł Wi-Fi należy wsunąć do gniazda USB w górnej części obudowy rejestratora, dotknąć przycisk „Wi-Fi” na ekranie rejestratora, zeskanować smartfonem kod QR widoczny na ekranie rejestratora i to wszystko. Połączenie Wi-Fi nastąpi automatycznie bez żadnych ręcznych ustawień. Moduł Wi-Fi zapewnia łączność w dwóch pasmach częstotliwości (2.4GHz / 5.0GHz) pomiędzy rejestratorem i smartfonami z systemem Android oraz iOS. Dzięki temu w GX7000 każdy znajdzie najwygodniejszą dla siebie opcję obsługi, ponieważ ten model może być obsługiwany zarówno smartfonem, jak i bezpośrednio poprzez dotykowy wyświetlacz w rejestratorze. To wszystko jest oferowane z tekstem i naturalnym głosem w języku polskim.

SPRAWDŹ NAGRANIA I AKTUALIZUJ OPROGRAMOWANIE W APLIKACJI "FINEVU WI-FI"

Połącz wideorejestrator FineVu GX7000 ze smartfonem za pomocą modułu Wi-Fi (sprzedawany oddzielnie). Aplikacja w języku polskim „FineVu Wi-Fi” dla smartfonów zapewnia bardzo łatwy dostęp do głównych funkcji, takich jak: podgląd na żywo obrazu z obu kamer podczas jazdy lub w trakcie montażu rejestratora, przeglądanie i pobieranie nagranych filmów do pamięci telefonu, przesyłanie ich innym osobom lub udostępnianie w mediach społecznościowych, zmiana funkcji i ustawień rejestratora, aktualizacja online oprogramowania i bazy danych fotoradarów. W aplikacji można konfigurować wszystkie ustawienia rejestratora za pomocą smartfona. Zakładka „Podsumowanie Zdarzeń” umożliwia wygodne sprawdzanie w jednym widoku wielu różnych informacji dotyczących zdarzeń podczas jazdy i postoju. Można przeglądać według konkretnej daty lub szerszego zakresu czasu ilość zarejestrowanych zdarzeń, nagrane filmy, czas jazdy i postoju, przejechany dystans, średnią prędkość jazdy, początek i koniec podróży oraz trasę na mapie (wymagany jest odbiór sygnału GPS podczas nagrywania). 

FineVu-GX7000-Aplikacja-WiFi

* Ta funkcja działa, gdy rejestrator jest wyposażony w moduł Wi-Fi i jest połączony z aplikacją smartfona poprzez Wi-Fi. W podstawowej wersji GX7000, moduł Wi-Fi jest dodatkową opcją sprzedawaną oddzielnie.
* Aplikację FineVu Wi-Fi można pobrać ze sklepu Google Play (Android) lub App Store (iOS). Szczegółowe informacje na temat nawiązywania połączeń rejestratora z aplikacją smartfona są w instrukcji obsługi.

BARDZO WAŻNA FUNKCJA PODCZAS USTALANIA SPRAWCY ZDARZENIA

FineVu-GX7000-buforowanie-wideo

Ciągłe buforowanie wideo to ważna funkcja, którą posiadają przeważnie tylko najlepsze rejestratory Premium. Zanim obraz z kamer zostanie zapisany na karcie, jest on przez kilkanaście sekund przetrzymywany w wewnętrznej pamięci rejestratora. Gdy podczas jazdy lub postoju czujniki wykryją zdarzenie (uderzenie, ruch), to na karcie zostanie zapisany film z bufora pamięci wideo, który obejmuje czas 10 sekund „w tył” przed wystąpieniem zdarzeniem i 10 sekund po nim. Nagranie sytuacji, jaka była na drodze kilka sekund przed wystąpieniem zdarzenia może być pomocne w spornych sprawach przy ustalaniu sprawcy. Przykładem może być najechanie na tył innego auta. Standardowy rejestrator bez bufora wideo nagra to zdarzenie od momentu uderzenia w pojazd, albo nawet z niewielkim opóźnieniem od wykrycia uderzenia. Jednak nie zawsze podczas takiego zdarzenia winnym jest kierowca, który wjechał w tył auta, ponieważ mógł on zostać tam wypchnięty przez innego uczestnika ruchu. Rejestrator FineVu GX7000 nagra sytuację, jaka była na drodze 10 sekund wcześniej, zanim doszło do zderzenia pojazdów oraz 10 sekund po nim. Buforowanie wideo działa także przy nagrywaniu ręcznym.

IDEALNE ROZWIĄZANIE PODCZAS DŁUGIEJ JAZDY I POSTOJU

FineVu-GX7000-nagrywanie-poklatkowe-Smart

Kamera samochodowa FineVu GX7000 jest wyposażona w inteligentny tryb nagrywania poklatkowego SMART (oryginalna nazwa „Smart Time Lapse”), który maksymalizuje wydajność zapisu. Dzięki temu na tej samej karcie pamięci można nagrać filmy dokumentujące ok. 4 razy więcej czasu rzeczywistego w porównaniu ze standardowym nagrywaniem. Kiedy w trakcie nagrywania nie występują żadne ważne zdarzenia, to tryb pokladkowy Smart automatycznie zmniejsza ilość nagrywanych klatek do 2 kl./s w trybie Parking i do 6 kl./s w trybie Jazda. Dzięki temu można oszczędzić bardzo dużo miejsca na karcie pamięci, dokumentując jednocześnie cały rzeczywisty czas podróży lub postoju. Natomiast po wykryciu zdarzenia (np. uderzenie, stłuczka, wypadek), automatycznie przywracana jest standardowa płynność nagrywania 30 kl./s. Najważniejsze pod względem dowodowym filmy, które zawierają zdarzenie są więc nagrywane płynnie z najlepszą jakością i obejmują czas 10 sekund przed wystąpieniem zdarzenia oraz 10 sekund po nim. W standardowym trybie rejestrator FineVu GX7000 z kartą pamięci o pojemności 32GB nagrywa ok. 190 minut filmów QHD+FHD bez ich nadpisywania. W inteligentnym trybie poklatkowym Smart jest to prawie 4 razy bardziej efektywne i można nagrać w sposób ciągły ok. 730 minut czasu rzeczywistego bez nadpisywania starych nagrań (*). Do utrwalenia takiej długości czasu rzeczywistego podczas standardowego nagrywanie potrzeba ok. 108 GB pamięci.

* Jest to porównanie zapisanego czasu rzeczywistego na karcie o pojemności 32GB pomiędzy nagrywaniem standardowym i poklatkowym Smart (Smart Time Lapse) w domyślnym trybie jazdy.
* Czasy rzeczywiste utrwalone na karcie pamięci przy  nagrywaniu standardowym i poklatkowym Smart mogą się różnić w zależności od innych czynników wpływających na ilość zużytej pamięci, w tym od ilości zapisanych zdarzeń z wykrytym wstrząsem, rodzaju/typu karty pamięci oraz szybkości transmisji danych (bitrate), która może być inna w kolejnych wersjach oprogramowania rejestratora.

NIEZAWODNY MONITORING NA PARKINGU Z ZAAWANSOWANYMI FUNKCJAMI

Wideorejestrator FineVu GX7000 został wyposażony w zaawansowany technicznie tryb parkingowy, który współpracuje z układami wykrywania ruchu (z przodu i tyłu) oraz trójosiowym akcelerometrem (G-sensor) wykrywającym wstrząsy, uderzenia i przeciążenia. W zestawie jest kompletne wyposażenie i nie trzeba kupować dodatkowych akcesoriów. Umożliwia to używanie GX7000 jako skutecznego urządzenia monitorującego pojazd na postoju, które będzie wykonywać nagrania potwierdzające wandalizm, stłuczki lub próbę kradzieży wyposażenia. Tryb parkingowy jest automatycznie załączany 30 sekund po wyłączeniu stacyjki zapłonu pojazdu. Nagrywanie 20-sekundowych filmów jest uruchamiane po każdym wykryciu wstrząsu nadwozia i/lub ruchu w obiektywach obu kamer. Dzięki buforowaniu wideo nagrania zawierają więcej ważnych informacji dowodowych, które mogły mieć miejsce do 10 sekund wcześniej, zanim doszło do zdarzenia. Filmy są zapisywane w oddzielnym folderze, aby nie zostały utracone przez nadpisanie nowszymi nagraniami. 

FineVu-GX7000-tryb-parkingowy

Użytkownik może indywidualnie skonfigurowania wiele funkcji trybu Parking, np.: włączyć/wyłączyć wykrywane ruchu, ustawić czułość czujników wstrząsu i ruchu, ustawić jakość wideo i ochronę akumulatora przed rozładowaniem, oraz wybrać jedną z czterech metod pracy i nagrywania w trybie parkingowym:

  1. NISKI POBÓR MOCY – energooszczędna metoda z bardzo niskim poborem prądu (ok. 4 mA) bez ciągłego wykrywania ruchu, w której rejestrator może czuwać oraz wykrywać wstrząsy i uderzenia w nadwozie nawet przez kilka tygodni bez szkody dla akumulatora. 
  2. RUCH – zapis 30 kl./s uruchamiany po wykryciu ruchu i/lub wstrząsu. 
  3. 15 kl./s – zapis 15 kl./s uruchamiany po wykryciu ruchu i/lub wstrząsu. Znaczna oszczędność miejsca na karcie pamięci. 
  4. SMART – ciągłe nagrywanie poklatkowe z obniżoną płynnością do 2 kl./s, jeśli nie ma zdarzeń, dzięki czemu na tej samej karcie pamięci można utrwalić do 4 razy więcej czasu rzeczywistego. Wykryte zdarzenia są nagrywane ze standardową płynnością 30 kl./s.

Dokumentowanie zdarzeń 10 sekund przed i 10 sekund po ich wystąpieniu odbywa się przy wybraniu dowolnej metody nagrywania (standardowe z ruchem lub poklatkowe) za wyjątkiem energooszczędnej opcji „Niski Pobór Mocy”.

NIE OBAWIAJ SIĘ ROZŁADOWANIA AKUMULATORA PODCZAS DŁUGIEGO POSTOJU

Jeśli podczas postoju z włączonym trybem parkingowym napięcie akumulatora pojazdu spadnie poniżej ustawionej w rejestratorze wartości, to FineVu GX7000 automatycznie wykryje ten spadek i odetnie zasilanie (rejestrator wyłączy się), aby chronić akumulator przed głębokim rozładowaniem. 

FineVu-GX7000-ochrona-akumulatora

Wartość napięcia akumulatora, poniżej której nastąpi wyłączenie rejestratora można ustawić w zakresie 11.6-12.2V dla samochodów z instalacją 12V oraz w zakresie 23.2-24.4V dla pojazdów z instalacją 24V. Wideorejestrator FineVu GX7000, jako jeden z nielicznych na rynku, posiada także trzeci zakres ustawiania napięcia wyłączenia 12.8-13.4V, który jest przeznaczony dla samochodów hybrydowych wyposażonych w pokładową instalację elektryczną z podwyższonym napięciem (ponad 13V po wyłączeniu silnika, np. niektóre hybrydy Hyundai, Kia) lub z systemem ISG (Idle Stop & GO)*. Istnieje również opcja „Akumulator pomocniczy”, stosowana w przypadku zasilania rejestratora z oddzielnego akumulatora lub powerbanku. Niezależnie od tego, jest również możliwość ograniczenia czasu działania trybu parkingowego w zakresie 3-48 godzin (timer), po upływie którego rejestrator wyłączy się. Można także wybrać energooszczędną opcję trybu parkingowego „Niski Pobór Mocy” z bardzo małym poborem prądu z akumulatora pojazdu (ok. 4 mA).

Ustawienie zimowe – skuteczniejsza ochrona akumulatora pojazdu w czasie zimy. Ta funkcja w zimowych miesiącach podwyższa o 0,2V ustawione napięcie wyłączenia rejestratora. Dzięki temu rejestrator w trybie parkingowym wyłączy się wcześniej, aby skuteczniej chronić akumulator pojazdu przed głębokim rozładowaniem w trudniejszych warunkach zimowych (np., jeśli ustawiono napięcie 11,8V, to w zimie rejestrator wyłączy się przy 12,0V). Ustawienie zimowe działa według wewnętrznego kalendarza.

* W samochodach hybrydowych wyposażonych w pokładową instalację elektryczną o podwyższonym napięciu (ponad 13V po wyłączeniu silnika, np. hybrydy Hyundai, Kia), podczas konfigurowania progu napięcia wyłączenia rejestratora należy wybrać opcję „Hybryda” i ustawić wartość 13,0V lub wyższą. 
* W przypadku używania samochodu z systemem ISG (Idle Stop & Go), rekomendowane jest ustawienie progu napięcia wyłączenia rejestratora jak dla pojazdów hybrydowych.

OSZCZĘDZANIE ENERGII PODCZAS DŁUGIEGO POSTOJU W TRYBIE PARKINGOWYM

FineVu-GX7000-Niski-Pobór-Mocy

Urlop, podróż służbowa lub inna długa nieobecność? FineVu zadba o Twój samochód. Opcja „Niski Pobór Mocy” (oryginalna nazwa „Power Saving”), to jedna z kilku metod działania trybu parkingowego, w jakie jest wyposażony rejestrator FineVu GX7000. Z tą bardzo energooszczędną opcją rejestrator pobiera z akumulatora pojazdu o 98% mniej energii niż w standardowym trybie parkingowym. Tryb parkingowy uruchamia się 30 sekund po wyłączeniu stacyjki zapłonu pojazdu. Od tego czasu, przez 60 sekund aktywne jest wykrywanie wstrząsu oraz ruchu w kadrze obu kamer. Po minucie rejestrator przechodzi w energooszczędny tryb „Niski Pobór Mocy”, który w stanie czuwania zasila tylko czujnik wstrząsowo-przeciążeniowy (G-sensor). Wykrywanie ruchu oraz inne układy rejestratora są wyłączone, dzięki czemu pobór prądu podczas postoju spada do wartości ok. 4 mA. Jeśli czujnik G ykryje wstrząs lub uderzenie w nadwozie pojazdu, to rejestrator „wybudza się” ze stanu czuwania i rozpoczyna nagrywanie tego zdarzenia za pomocą obu kamer. Czas nagrania każdego zdarzenia wynosi 20 sekund od zadziałania G-sensora. Po tym czasie, przez kolejne 60 sekund jest jeszcze aktywny nadzór otoczenia z wykrywaniem ruchu w kadrze przedniej i tylnej kamery wraz z jego nagraniem w przypadku wykrycia ruchomego obiektu (np. ucieczka sprawcy). Następnie, rejestrator ponownie przełącza się w stan czuwania z bardzo niskim poborem prądu. Dzięki tej opcji, FineVu GX7000 może czuwać w gotowości do nagrywania stłuczek i innych uszkodzeń nadwozia podczas postoju nawet do 2583 godzin (ponad 3,5 miesiąca)*.

* Podano maksymalne czasy gotowości do nagrywania, zanim zostanie odcięte zasilania przy niskim napięciu w modelu GX7000 podłączonym do akumulatora pomocniczego o pojemności 16000 mAh.
* Czas gotowości do nagrywania może się różnić zależnie od rzeczywistych warunków pracy, temperatury, ilości wykrytych i nagranych zdarzeń, kondycji akumulatora i innych zmiennych parametrów.
* Czas gotowości do nagrywania w energooszczędnym trybie parkingowym „Niski Pobór Mocy” (oryg. Power Saving) może być jeszcze dłuższy z dodatkowym akumulatorem o większej pojemności.
* Przy ustawionej opcji „Niski Pobór Mocy” istnieją ograniczenia dotyczące działania niektórych funkcji trybu parkingowego (brak wykrywania ruchu, brak bufora wideo).

KONTOLUJ PRĘDKOŚĆ I LOKALIZACJĘ POJAZDU DZIĘKI GPS

FineVu-GX7000- antena-GPS

Zmierz precyzyjnie prędkość i sprawdź lokalizację oraz godziny jazdy swojego pojazdu za pomocą niewielkiego dołączanego odbiornika GPS. Dzięki oddzielnej antenie GPS masz dużo więcej swobody podczas montażu wideorejestratora FineVu GX7000 na przedniej szybie, niż w przypadku anteny wbudowanej w rejestratorze lub w jego uchwycie. Nie musisz się martwić, że w najlepszym miejscu dla nagrywania obrazu nie będzie dobrego odbioru sygnału GPS z powodu metalizowanej, albo podgrzewanej przedniej szyby, które tłumią sygnał. Po prostu zamocuj rejestrator tam, gdzie jest najlepszy widok kamery na drogę, a antenę GPS przyklej do szyby w innym mało widocznym miejscu, w którym będzie zagwarantowany najlepszy odbiór sygnału z satelitów GPS (np. przy górnej krawędzi szyby za lusterkiem wstecznym lub w górnym narożniku szyby).

OSTRZEŻENIA O FOTORADARACH I KAMERACH ODCINKOWEGO POMIARU ŚREDNIEJ PRĘDKOŚCI

FineVu-GX7000-fotoradary

Informator GPS o fotoradarach i kamerach kontroli drogowej to wbudowany asystent informujący kierowcę generowanymi powiadomieniami głosowymi i graficznymi na ekranie o zbliżaniu się do miejsc kontroli prędkości na drodze, takich jak: stacjonarne fotoradary mierzące prędkość jazdy, kamery kontroli przejazdu na czerwonym świetle, kamery odcinkowego pomiaru średniej prędkości oraz strefy, na obszarze których można czasem (ale nie zawsze) spotkać mobilny patrol policji z radarem przenośnym („Radary mobilne” – opcja testowa, która może zawierać niezweryfikowane dane lub może nie działać w każdym kraju). Baza danych fotoradarów i kamer drogowych zlokalizowanych na terenie Polski jest aktualizowana bezterminowo i bezpłatnie co 3 miesiące. Polski dystrybutor FineVu nie odpowiada za dostępność oraz nie ma wpływu na działanie baz danych dla innych krajów.

* Ta funkcja działa tylko, jeśli jest odbierany prawidłowy sygnał GPS.

* Baza danych fotoradarów i kamer drogowych jest aktualizowana bezpłatnie i bezterminowo co kwartał. Bazę danych można zainstalować z karty pamięci lub online w aplikacji smartfona (tylko GX7000 z Wi-Fi).
* Zdęcie prezentuje powiadomienia głosowe i graficzne. Mogą się one różnić w kolejnych wersjach oprogramowania, albo  składać się z inaczej połączonych ze sobą zdań, zależnie od sytuacji na drodze.
* Funkcja powiadomień o fotoradarach nie jest obsługiwana we wszystkich krajach. Rejestratory FineVu przeznaczone na polski rynek posiadają bazę fotoradarów i kamer zlokalizowanych na terenie Polski. Dostępne są także bazy danych fotoradarów dla innych krajów Europy (Niemcy, Francja, Hiszpania, Niderlandy, Wielka Brytania, Turcja, Rosja), jednak polski dystrybutor nie gwarantuje ich dostępności i działanie.  

ZAAWANSOWANE SYSTEMY WSPOMAGAJĄCE BEZPIECZNĄ JAZDĘ

FineVu-GX7000-asystent-ADAS-FVMA

ADAS (Advanced Driver Assistance Systems) to zaawansowane systemy wspomagania kierowcy, które dzięki generowanym ostrzeżeniom dźwiękowym pomagają usprawnić jazdę i zwiększyć jej bezpieczeństwo. Wszystkie funkcje można włączyć lub wyłączyć.

Asystent FVMA (Front Vehicle Motion Alert) – gdy samochód stoi na skrzyżowaniu, przed czerwonym światłem lub w korku, asystent FVMA monitoruje obszar przed samochodem i informuje kierowcę krótkim dźwiękiem, że pojazd z przodu już ruszył. Dzięki temu można skrócić opóźnienie reakcji kierowcy i usprawnić płynność ruchu. 

Nie doprowadzaj się do zmęczenia i senności podczas jazdy! Włącz asystenta odpoczynku, a FineVu GX7000 w zależności od czasu jazdy doradzi Ci głosowo zrobienie przerwy na krótki odpoczynek. Jeśli zignorujesz tę propozycję i nie wyłączysz silnika, to komunikat zostanie powtórzony za godzinę. Poza tym, rejestrator może także mówić o każdej pełnej godzinie, która aktualnie jest godzina (np. godzina piąta).

PRZEGLĄDANIE NAGRAŃ WIDEO Z PRZEWIJANIEM, POWIĘKSZANIEM I ZAPISYWANIEM

FineVu-GX7000-odtwarzacz-wideo

FineVu GX7000 ma wbudowany odtwarzacz wideo z prostym i wygodnym w obsłudze interfejsem dotykowym. Nagrane filmy można oglądać bezpośrednio na ekranie rejestratora w trybie odtwarzacza, który umożliwia także sprawdzenie informacji o pliku, wykonanie zdjęcia klatki filmu (zrzut ekranu), a także powiększenie obrazu, aby sprawdzić detale, które muszą być dokładniej zidentyfikowane (np. tablice rejestracyjne). Nagrane filmy są przechowywane na karcie pamięci w folderach, których nazwy mają związek z rodzajem nagrań i trybem pracy rejestratora, w którym zostały nagrane. 

Model GX7000 z Wi-Fi umożliwia przeglądanie, kopiowanie i udostępnianie nagrań w mediach za pomocą smartfona z aplikacja „FineVu Wi-Fi”.

ZAPOBIEGA ROZPROSZENIU UWAGI KIEROWCY I OŚLEPIANIU PODCZAS JAZDY

FineVu-GX7000-wygaszacz-ekranu-2

 Wygaszacz ekranu z ciemnym tłem włącza się po minucie od uruchomienia rejestratora. Prezentuje tylko podstawowe informacje, aby nie rozpraszać uwagi kierowcy i nie oślepiać go podczas nocnej jazdy. Oprócz wyświetlania czasu, daty i prędkości, wygaszacz ekranu w GX7000 wyświetla także informacje o fotoradarach i kamerach kontroli prędkości oraz informacje asystenta ADAS, aby zawsze wspomagać kierowcę w bezpiecznej jeździe. Możliwe jest również całkowite wyłączenie wyświetlacza (ciemne tło). 

 

Jeśli wyświetlacz jest wyłączony, oraz gdy wystąpi powiadomienie asystenta ADAS,  powiadomienie o fotoradarze lub o strefie odcinkowego pomiaru średniej prędkości, to wyświetlacz włączy się tymczasowo, aby poinformować o aktualnej sytuacji i po chwili ponownie się wygasi.

FineVu-GX7000-wygaszacz-ekranu-4
FineVu-GX7000-wygaszacz-ekranu-3
FineVu-GX7000-wygaszacz-ekranu-1

POMOC W OPTYMALNYM USTAWIENIU KĄTA POCHYLENIA KAMERY

Nigdy więcej źle wykadrowanych filmów lub takich, w których nagrano za dużo widoku nieba i mniejszą ilość widocznych obiektów na drodze! Asystent kąta montażu pomaga optymalnie dostosować pochylenie rejestratora, aby nagrywał filmy pod prawidłowym kątem w stosunku do drogi i z uwzględnieniem wysokości samochodu, w którym jest zamontowany (samochód osobowy, SUV, ciężarówka). Asystent umożliwia poprawnie skalibrować kamerę w pionie do linii horyzontu i w poziomie do środka jezdni, aby zapewnić prawidłowe warunki pracy dla asystenta ADAS. Te ustawienia wpływają na lepsze nagrania widoku drogi oraz poprawiają dokładność działania asystenta ADAS – FVMA.

GX7000-kalibracja-ADAS-1
GX7000-kalibracja-ADAS-2
GX7000-kalibracja-ADAS-3

ZAAWANSOWANA TECHNOLOGIA "FORMAT FREE"

FineVu-GX1000-Format-Free

Technologia FORMAT FREE eliminuje potrzebę regularnego ręcznego formatowania karty pamięci microSD co kilka tygodni, czego wymagają technologie zapisu stosowane w wielu rejestratorach o niższym stopniu zaawansowania technicznego. Dodatkowo technologia Format Free przyczynia się do poprawy niezawodności karty pamięci i wydłużenia jej żywotności. Pozwala także zwiększyć efektywność zapisu, bez marnowania miejsca na karcie pamięci.

SZYBKIE WYŁĄCZANIE REJESTRATORA I OCHRONA KARTY PAMIĘCI

FineVu-GX7000-Smart-Lock

Mechaniczny wyłącznik zasilania to proste, ale bardzo wygodne rozwiązanie podczas codziennej eksploatacji urządzenia. Może się przydać w sytuacji, gdy tymczasowo nie chcemy korzystać z automatycznie załączanego trybu parkingowego, aby chronić akumulator przed rozładowanie, np. podczas dłuższego postoju samochodu w domowym garażu. Podczas codziennej eksploatacji prościej i szybciej można jednym ruchem wyłączyć rejestrator wyłącznikiem, niż dezaktywować tryb parkingowy otwierając jego menu ustawień. Wyłącznik zasilania jest zarazem mechaniczną blokadą gniazda karty pamięci (Smatr SD Lock), która uniemożliwia wyjęcie karty w trakcie pracy urządzenia. Kartę można wyjąć z gniazda tylko po wyłączeniu rejestratora mechanicznym wyłącznikiem. Dzięki temu karta i zapisane na niej pliki są chronione przed uszkodzeniami, które mogłyby powstać w wyniku nagłego wyjęcia karty z urządzenia w trakcie trwania nagrywania.

CHROŃ SWOJE DOWODOWE NAGRANIA WIDEO ZA POMOCĄ HASŁA

FineVu-GX7000-blokada-menu

Nagrania wideo z kamery samochodowej mogą być wykorzystane dla Twojej ochrony prawnej i być ważną bazą dowodową w przypadku stłuczek, wypadków, wandalizmu lub innych zdarzeń oraz przy rozstrzyganiu spornych spraw powstałych podczas jazdy lub parkowania. Materiały wideo zawierają także wiele informacji o prywatności innych osób. Ustawiając tryb tajny w rejestratorze FineVu GX7000, nagrania wideo będą chronione hasłem (PIN) przed dostępem innych osób przebywających w pojeździe (np. pozostawienie na chwilę pasażera w kabinie na parkingu lub na stacji benzynowej). Bez wprowadzenia hasła nie będzie możliwe odtwarzanie nagrań na ekranie rejestratora, ani otwarcie menu z ustawień rejestratora.

BEZPIECZNA EKSPLOATACJA NAWET W UPALNE DNI

FineVu-GX7000-ochrona-przed-przegrzaniem

FineVu GX7000 został zaprojektowany z myślą o wydajnym odprowadzaniu ciepła. Obudowa zapewnia bardzo dobrą wewnętrzną recyrkulację powietrza, które wydajnie chłodzi komponenty rejestratora. Ponadto, elektroniczne zabezpieczenie przed wysoką temperaturą dodatkowo chroni wideorejestrator oraz zapisane na karcie pamięci pliki wideo przed uszkodzeniem w wyniku przegrzania. Gdy temperatura powietrza wewnątrz kabiny samochodu i urządzenia przekroczy bezpieczny poziom, FineVu GX7000 automatycznie wyłączy się, aby zapobiec przegrzaniu i uszkodzeniu rejestratora oraz nagranych plików wideo.

OGLĄDAJ ZAPISANE NA KARCIE PAMIĘCI FILMY W ORYGINALNEJ JAKOŚCI

Odtwarzacz FINEVU PLAYER 2.0 to intuicyjne i łatwe w obsłudze oprogramowanie do oglądania i kopiowania na komputerze nagrań zapisanych na karcie pamięci przez wideorejestratory FiveVu. Umożliwia odtwarzanie, zrzuty ekranu, powiększanie obrazów w pełnej rozdzielczości, zapisywanie wybranych plików na dysk oraz wygodne monitorowanie nagrań wideo na komputerze. Dostępne są oddzielne widoki z kamery przedniej i tylnej, wspólny widok z obu kamer, podgląd lokalizacji i trasy pojazdu ma mapie oraz dane o prędkości i parametry czujnika wstrząsów (G-sensor). Dla ułatwienia wyszukiwania nagrań, są one pogrupowane w oddzielnych folderach, takich samych jak na karcie pamięci rejestratora (Normal, Event, Parking, Motion, Camcorder).

FineVu-Player

* Z tych funkcji można korzystać po pobraniu i zainstalowaniu na komputerze programu FineVu Player 2.0.
* Program FineVu Player 2.0 jest dostępny w wersjach dla komputerów Mac i Windows (10, 11).

FineVu-GX7000-elementy-zewnętrzne

CO ZNAJDUJE SIĘ W ZESTAWIE ?

FineVu-GX7000-wyposażenie-standardowe

WYPOSAŻENIE OPCJONALNE

(sprzedawane oddzielnie)

FineVu-GX7000-wyposażenie-dodatkowe

UWAGA! W wyniku ciągłego rozwoju produktu oraz dążenia do poprawy jego wydajności i funkcjonalności, niektóre parametry, funkcje lub wyposażenie mogą ulec zmianie w trakcie produkcji bez wcześniejszego powiadomienia i różnić się w stosunku do prezentowanych opisów.

Scroll to Top